Компанії з орбіти Медведчука анонсували припинення поставок пального в Україну

Все про економіку та фінанси

Зареєстрований у Швейцарії трейдер Proton Energy S.A. попередив про припинення поставок нафтопродуктів в Україну з 1 квітня. Про це компанія сповістила своїх українських контрагентів відповідним листом, пише "БізнесЦензор" з посиланням на профільне видання enkorr.

При цьому, за інформацією видання OilPoint, з 1 квітня припиняє поставки російського дизельного палива один з найбільших постачальників світлих нафтопродуктів Wexler Group.

"З квітня компанія повністю припиняє поставки дизельного палива походженням з Російської Федерації в Україну", - повідомив співрозмовник видання.

Це сталося після обшуків в мережі автозаправних станцій Glusco, які 11 березня провели представники СБУ в справі про ухилення податків на суму близько 240 млн грн. 

Як повідомлялося, обшуки на Glusco пройшли в рамках кримінального провадження від 30 січня 2019 року, в рамках якого розслідуються незаконні поставки нафтопродуктів з тимчасово окупованої території Донецької та Луганської областей, а також Російської Федерації (РФ) в Україну.

За даними "Консалтингової групи А-95", компанія "Анвітрейд" (входить в Wexler Group) в минулому році зайняла лідерство в рейтингу імпортерів дизельного палива, наростивши поставки в порівнянні з 2019 року на 9% - до 662,3 тис. тонн.

Нагадаємо, в січні 2019 року мережа АЗС Glusco перейшла в спільне управління Wexler Group і Unimex, після чого її очолив співвласник Unimex Борис Ганджа.

Мережа Glusco сформована на базі роздрібного бізнесу компанії "Роснєфть", який в 2016 році викупив трейдер Proton Energy Group S.A. через споріднену Glusco Energy S.A. Мережа налічує 127 АЗС і шість нафтобаз.

ТОВ "Глуско Україна" раніше стало ексклюзивним постачальником зрідженого газу з заводів російської "Роснєфті" і найбільшим імпортером цього палива в Україну.

Компанією офіційно володіє швейцарська Glusco energy S.A. ізраїльського бізнесмена Нісана Моїсеєва, який є другом Віктора Медведчука - кума президента Росії Володимира Путіна.

Wexler Group є найбільшим імпортером російського дизельного палива з нафтопродуктопроводу "ПрикарпатЗахідтранс", а також координатором залізничного наливу "трубопровідного" дизпалива в Новограді-Волинському.

"Анвітрейд", що входить до Wexler Group, є ексклюзивним оператором по відвантаженню "трубопровідного" дизпалива автомобільними партіями. Компанія розвиває мережу дрібнооптових продажів з власних та орендованих нафтобаз.

З Wexler Group афілійовані експедитор "Ясунь Транс 27", "Термінал Ойл" (дрібнооптовий оператор), "Оптимус LPG" (поставки скрапленого газу), "Оптімусойл" (великооптові поставки нафтопродуктів).

Wexler Group ЗМІ також пов`язують з оточенням Медведчука.

Основний власник групи Wexler Петро Белз запевняв, що не має відношення до Медведчука. Великі обсяги дизпалива з імпорту група отримує, нібито, тільки за рахунок давнього знайомства Белза з власником Proton Моісеевим.

Сам Медведчук будь-яку причетність до бізнесу традиційно відкидає, хоча і визнавав, що управляє оформленими на його дружину активами в Росії.

У свою чергу Нісан Моїсеєв також стверджував, що з Медведчуком його пов`язують лише дружні стосунки.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський свої указом ввів в дію рішення РНБО від 19 лютого, яким доручено вжити невідкладних заходів для повернення майна нафтопродуктопроводу "ПрикарпатЗахідтранс" державі.

Після цього суд заарештував частину нафтопродуктопроводу "Самара - Західний напрямок", яким керувала компанія "ПрикарпатЗахідтранс", пов`язана з оточенням Медведчука. Майно цієї компанії, включаючи дизпаливо в трубопроводі, передано на зберігання державній "Укртранснафті".

Крім того, РНБО ввело санкції щодо Віктора Медведчука, його дружини Оксани Марченко і оточення.

За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, санкції введені через розслідування СБУ про причетність Медведчука до фінансування тероризму (ст. 258-5 КК України).