Компанії Курченка повинні сплатити Укрексімбанку комісію 115,7 млн грн., - рішення судів

Все про економіку та фінанси

Укрексімбанк продовжує судову тяганину з компаніями, пов’язаними з Сергієм Курченком, щодо стягнення боргів за кредитом, який залучався в 2013 році, судячи з усього, в т.ч. на придбання «Українського медіахолдингу» (УМХ; UMH) в нинішнього глави АП Бориса Ложкіна.

Згідно з судовими матеріалами, левову частку боргів Курченко повернув держбанку. Так, кредитна лінія відкривалася на 160 млн дол. А по основній сумі кредиту заборгованість скоротилася до 52,2 млн грн. Щоправда, з ТОВ «Ветек Медіа Інвест», а також з низки його поручителів (ТОВ «Преса-Трейд», ТОВ «Праймтайм», ТОВ «Кореспондент», ТОВ «Ілоніт-ТВ», ТОВ "Укрполіграфмедіа", ПрАТ «Луганськдрук», ТОВ «Твоя преса Луганськ», ТОВ «Радіорама», ДП "Твоя преса - Харків" ТОВ "Твоя преса", ТОВ „Твоя преса - Донецьк") Укрексімбанк намагається ще стягнути 115,7 млн грн. боргу за комісією за управління кредитною лінією. Таким чином, по більшості справ обсяг претензій держбанку (з урахуванням вимог щодо низки інших, більш дрібних платежів) «набігає» приблизно до 192 млн грн.

Компанії, афілійовані з Курченко, різними способами намагаються відбитися від спроб сплати чималої комісії. Щодправда, далеко не завжди вдало.

Зокрема, 10 листопада Госпсуд Запорізької області видав судовий наказ про примусове виконання постанови Донецького апеляційного господарського суду, якою той визнав обґрунтованими відповідні вимоги Укрексімбанку до ТОВ „Твоя преса - Донецьк".

Плюс того ж таки 10 листопада Вищий Господарський суд повернув ТОВ "Укрполіграфмедіа" касаційну скаргу на рішення Госпсуду м. Києва та Київського апеляційного госпсуду, які задовольнили вимоги Укрексімбанку до зазначеної компанії щодо стягнення 192 млн грн (у т.ч. 115,7 млн грн. заборгованості за комісією за управління кредитною лінією).

Про спроби Укрексімбанку стягнути 5 млрд грн із "Заводу напівпровідників" братів Клюєвих читайте тут, 41,6 млн євро у їх же "Укрпідшипника" - тут, 1,5 млрд грн у корпорації "Богдан" - тут, 1,5 млрд грн з мережі "Амстор" - тут, 811 млн грн з "молочних" активів групи "Континіум" - тут

Як писав Finbalance, збиток Укрексімбанку за 9 місяців склав 8,33 млрд грн. У 2014 році він задекларував збиток 9,8 млрд грн за нацстандартами фінзвітності та 11,25 млрд грн – за міжнародними стандартами фінзвітності.

Співвідношення резервів держюанку до його кредитного портфелю юросіб на 01.10.15 становило 64,8%.

За попередніми оцінками Мінфіну та Мінекономрозвитку, необхідна сума докапіталізації "Укрексімбанку" за результатами стрес-тесту становитиме близько 26 млрд. грн (це при тому, що у 2014 р. він уже докапіталізовувався на 5 млрд грн). А збиток цього держбанку в поточному році може скласти 10,4 млрд грн.