Комітет ВР з нацбезпеки схвалив на перше читання законопроект про реформу СБУ

Все про економіку та фінанси

16 жовтня парламентський комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді включити до порядку денного четвертої сесії і прийняти за основу з урахуванням правок доопрацьований комітетом законопроект №3196 “Про внесення змін до Закону України "Про Службу безпеки України" щодо удосконалення організаційно-правових засад діяльності Служби безпеки України”.

Нардеп з фракції “Слуга народу”, голова постійної делегації у парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв заявив, що “після прийняття закону буде раз та назавжди ліквідовано департамент "К" та прибирано в СБУ невластиву спецслужбі функцію боротьби з корупцією — головну годівницю корумпованих чиновників служби та важіль тиску на бізнес” (цитата).

“Реформування СБУ – давно перезріле питання. Кошмарення бізнесу, незаконне прослуховування, кришування нелегального бізнесу – це неповний перелік «досягнень» служби. Служби, яка має виконувати надважливе завдання – забезпечувати внутрішню безпеку держави. Саме такою, ефективною та некорумпованою, її бачать і наші союзники – країни НАТО. Саме на реформі СБУ, як одній з ключових на шляху України до НАТО, вони наголошують на кожній зустрічі та при кожній нагоді”, - додав Є. Чернєв.