Комісія з обрання глави САП знову не затвердила результати конкурсу

Все про економіку та фінанси

Комісія з обрання керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) 24 грудня не змогла затвердити результат конкурсу. Потрібну кількість голосів не набрав жодний із запропонованих проєктів рішення комісії. Засідання перенесли, але його час і дату ще не визначено, констатує "Радіо Свобода".

Нагадаємо, 21 грудня комісія затвердила, що детектив НАБУ Олександр Клименко отримав 246 балів на зайняття посади керівника САП, а прокурор Офісу генпрокурора Андрій Синюк отримав 229 балів для зайняття посади заступника керівника САП, але члени комісії тричі не проголосували за це.

Комісія тоді не закрила засідання, але не визначилася з датою продовження.

Представники міжнародної спільноти в комісії висловили здивування неможливістю формального затвердження результатів конкурсу і наполягли на повторному голосуванні, яке також не дало результату.

Голова комісії Катерина Коваль заявила, що ще не отримана інформація від кадрового підрозділу зі спецперевірки кандидатів. Також Коваль послалася на рішення Окружного адміністративного суду Києва, яке фактично заблокувало обрання керівника САП. «Якщо у нас є рішення суду, давайте йти за рішенням суду», – додала вона.

Раніше в Офісі президента відреагували на рішення Окружного адміністративного суду Києва, яке фактично блокує процедуру призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Президентський офіс запевняє, що Володимир Зеленський «максимально зацікавлений у тому, щоб «конкурсна комісія завершила всі необхідні процедури до кінця року, визначивши найбільш гідного кандидата на посаду керівника САП».