Коломойському не вдалося ще раз заблокувати роботу консультантів НБУ і Приватбанку

Все про економіку та фінанси

10 вересня Апеляційний суд м. Києва відмовився задовольнити апеляційну скаргу Ігоря Коломойського та залишив без змін ухвалу Солом’янського райсуду м. Києва від 03.01.2018 (в справі №760/27582/17), якою за клопотанням ТОВ “Астерс” було скасовано заборону для НБУ, Мінфіна, Приватбанку та їх консультантів (Kroll, AlixPartners, Hogan Lovells, ТОВ "Астерс Консалт", ТОВ "Астерс", ТОВ "АліксПартнерз (Україна)”) виконувати умови будь-яких договорів, які прямо або опосередковано стосуються інтересів І. Коломойського.

Вказана заборона була введена ухвалою Солом’янського райсуду м. Києва від 15.12.2017 за клопотанням І. Коломойського в рамках забезпечення його позову про визнання недійсними та припинення дії договорів, які НБУ, Мінфін та Приватбанк уклали зі своїми консультантами та їх субпідрядниками.

Апеляційний суд м. Києва дійшов висновку, що ухвала про забезпечення позову, прийнята за клопотанням І. Коломойського, в частині заборони Нацбанку вчиняти певні дії була прийнята “всупереч прямій забороні, яка міститься у ч.7 ст.150 ЦПК України та спеціальному Законі, що регулює діяльність Національного банку України” (цитата).

“Окрім цього, забезпечення позову [судовою ухвалою від 15.12.2017, - ред.] в обраний позивачем спосіб свідчить про фактичне вирішення судом справи без розгляду її по суті, в той час як питання обґрунтованості пред`явлених позовних вимог вирішується на стадії ухвалення судового рішення. Таким чином, заходи забезпечення позову скасовані судом першої інстанції [ухвалою від 03.01.2018, - ред.] правомірно, а доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують та містяться на формальних міркуваннях”, - йдеться в постанові Апеляційного суду м. Києва від 10.09.2018.

Додамо, що 28.08.2018 Апеляційний суд м. Києва ще однією постановою задовольнив скарги НБУ, ТОВ “Астерс”, ТОВ "АліксПартнерз (Україна)”, ТОВ "Астерс Консалт", Приватбанку та скасував ухвалу Солом’янського райсуду від 15.12.2017.

10.09.2018 Верховний Суд відкрив провадження в цій справі за касаційною скаргою Ігоря Коломойського на постанову Апеляційного суду м. Києва від 28.08.2018. Водночас Верховний Суд відмовився задовольнити клопотання скаржника про зупинення дії постанови від 28.08.2018.

Нагадаємо, в січні 2018 року НБУ в офіційному повідомленні заявляв, що forensic audit Приватбанку, який провело агентство Kroll, підтвердив, що понад 95% корпоративного кредитного портфелю фінустанови - це були інсайдерські позики, а можливі збитки, завдані банку, - 5,5 млрд дол. Ігор Коломойський такі висновки неодноразово публічно спростував (див. тут і тут).

При цьому крім вказаної вище історії, І. Коломойський намагався з допомогою ще одного позову заблокувати роботу консультантів Приватбанку та НБУ.

Так, 04.01.2018 Київський райсуд м. Одеси відкрив провадження в справі №520/97/18 за позовом Ігоря Коломойського до ТОВ "Телекомпанія "АРС", НБУ, Міністерства фінансів, Приватбанку, Кролл Ассошіетс Юк Лімітед, ТОВ "Астерс", ТОВ "Астерс Консалт", АліксПартнерс Сервісез ЮК ЛЛП, Хоган Ловеллс Інтернешнл ЛЛП – про «захист честі, гідності та ділової репутації, визнання недостовірною інформації, визнання відсутнім права та припинення дій» (цитата).

У цей же день суд задовольнив заяву І. Коломойського про забезпечення позову та ввів, по суті, ідентичну заборону до тієї, що була в ухвалі Солом’янського райсуду м. Києва від 15.12.2017.

Разом з тим, 15.01.2018 НБУ публічно заявив, що «забезпечувальний захід скасовано» (ухвала суду - тут). А вже наступного дня – 16.01.2018 – Нацбанк оприлюднив результати forensic audit Приватбанку.

Судові спори по цій справі тривають в Апеляційному суді Одеської області та Верховному Суді (див. тут, тут, тут).

Як відомо, у грудні 2017 року Високий Суд Лондона заморозив всі активи Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова в рамках позову Приватбанку на 2,5 млрд дол.

Про судовий процес у Лондоні читайте тут.

Про інші судові спори між державою та "приватівцями" - тут.