Коломойський: закон про олігархів - хороший закон, мені це вигідно

Все про економіку та фінанси

Ігор Коломойський в інтерв`ю для "Української правди", коментуючи закон про олігархів, зазначив, що "з точки зору мінусів – взагалі жодних проблем".

Пряма мова:

"Як мені пояснили адвокати, мені це вигідно, це мене влаштовує. Це хороший закон. Якщо не посадять тут, то ти повністю легалізований на Заході…

Коли ти чесна людина, тебе все одно питають, а "откуда дровишки"? А тепер ось у мене електронна декларація, ось закон про олігархів, ось я її здав, ось мене поки що не посадили, ось довідка, що жодних кримінальних справ щодо цього закону.

Тобто після того, як ти стаєш олігархом, все виконав як там написано, не порушуєш, а отже до тебе не застосовують санкції і не посадили за неправильну декларацію – отже, виходить, що те, що ти написав, усе є.

Так, я в реєстрі олігархів. Але держава визнала, що все, що я маю, нажито чесною непосильною працею".

Контекст

5 листопада президент Володимир Зеленський підписав антиолігархічний закон. Він почне працювати у травні.

Згідно з документом, олігарх - особа, яка має значну економічну та політичну вагу в суспільному житті. Ними будуть називати осіб, які відповідають щонайменше трьом критеріям: бере участь у політичному житті; має значний вплив на ЗМІ; є кінцевим бенефіціарним власником суб`єкта господарювання, який займає монопольне становище на ринку та протягом року поспіль підтримує або посилює таке становище; підтверджена вартість активів особи (та суб’єктів господарювання, бенефіціаром яких вона є) перевищує 2 мільярди 270 мільйонів гривень.

Визначати олігархів буде РНБО. Вона також буде опікуватися реєстром олігархів, де будуть вказуватися дані олігарха, його активи та перелік політиків, до роботи яких він причетний.

Якщо особа потрапила до переліку олігархів, їй буде заборонено здійснювати внески на підтримку політичних партій та брати участь у великій приватизації. Особи з цього реєстру повинні будуть подавати декларацію про доходи.

У законі запроваджується поняття "декларації про контакти" - їх хочуть зобов’язати подавати усіх держслужбовців, якщо вони контактували з олігархом чи його представником.