Коломойський ще раз спростовує заяву НБУ щодо аудиту Приватбанку "імені" Kroll

Все про економіку та фінанси

До редакції Finbalance надійшов лист адвоката Ігоря Коломойського (див. нижче), в якому спростовується інформація, викладена в повідомленні на основі офіційної заяви НБУ від 16.01.2018 щодо forensic audit Приватбанку («імені» Kroll) та висновків про можливе завдання банку збитків на 5,5 млрд дол.

Нагадаємо, в січні І. Коломойський у коментарі для ЗМІ уже спростовував відповідну інформацію.

При цьому адвокат екс-співвласника Приватбанку серед іншого посилається на відповідь НБУ (за підписом заступника глави НБУ Катерини Рожкової) на адвокатський запит, в якій констатується, що Нацбанк передав для ГПУ та НАБУ копії презентації розслідування Kroll, яка (презентація) була розміщена на сайті Національного банку. Також у відповіді НБУ зауважується, що «Національний банк не володіє інформацією щодо передачі ПАТ КБ «Приватбанк», компанією Kroll Генеральній прокуратурі, Національному антикорупційному бюро України висновків компанії Kroll «за результатами незалежного розслідування» та будь-яких доказів, що їх підтверджують» (цитата).

З огляду в т.ч. на це, адвокат І. Коломойського зауважує наступне (див. нижче пряму мову, а також документ):

«Згідно з інформацією, отриманою від Національного банку України у відповідь на наш запит, результатами розслідування компанії Kroll щодо «Приватбанку» є лише презентація, оприлюднена на сайті Національного банку України.

Тобто багатомісячне «незалежне розслідування» компанії Kroll втілилось у презентацію обсягом 7 сторінок, оформленій на бланку Національного банку України, а не компанії-виконавця та не підтверджене ані належним чином складеним звітом, ані жодними доказами. Крім того, за результатами такого «незалежного розслідування» ніхто не взяв на себе відповідальності, адже оприлюднений документ не містить підпису будь-якої особи – ні представників Kroll, ні службових осіб Національного банку.

Якою є усталена практика оформлення результатів роботи компанії Kroll, можна побачити, наприклад, на сайті Національного банку Молдови – це документ, оформлений на бланку компанії Kroll, обсяг якого складає 57 сторінок та який дає змогу визначити виконавця звіту – компанію Kroll та зроблений її обсяг робіт.

Таким чином, не існує «незалежного розслідування компанії Kroll», а висновки, оприлюднені Національним банком України є завідомо недостовірною інформацією, яка порочить честь, гідність і ділову репутацію І.В. Коломойського, у зв’язку з чим ним вживаються заходи щодо судового захисту.

Звертаємо увагу на те, що згідно з повідомленнями засобів масової інформації, вартість послуг компанії Kroll Associates U.K. Limited («Kroll») становить щонайменше 3,4 млн євро (що є еквівалентом майже 100 млн грн). Тобто українським платникам податків анонімна презентація із «результатами незалежного розслідування» коштувала майже 15 млн грн за одну сторіну, що свідчить про «ефективність» втрачання коштів Національним банком України».