Коломойський: процес поділу активів "Укрнафти" призупинено

Все про економіку та фінанси

Ігор Коломойський в інтерв`ю "Українській правді" зазначив, що процес поділу активів "Укрнафти" між "Нафтогазом" і міноритними акціонерами поки на паузі, хоча його планувалося завершити до кінця 2021 року.

"Так, на паузі. Зібрання (акціонерів "Укрнафти", – ред.) мають бути якісь у лютому", – сказав Коломойський.

За його словами, ініціатором процесу розділення був "Нафтогаз", а він його підтримав. Водночас Коломойський звинуватив у зриві домовленостей про поділ "Укрнафти" публікації журналістів, в яких йшлося про те, що у результаті запланованого поділу олігарх може отримати більш перспективні активи.

"Цією роботою займається НАК разом із "Укрнафтою" більше ніж рік. Починав Коболєв, продовжує Вітренко. Вони рік з гаком працювали, і до Нового року вже мали розбігтися… Потім ви, журналісти, влаштували кіпіш. Сказали, що Коломойський, як завжди, забрав усе найкраще, "вершки и корешки", залишив державі якусь гидоту", – розповів олігарх.

"Це при тому, що газ вже коштував $1500 або $2000, а нафта, як була $70-80 – так і була. Коли ми зібралися з НАК на якусь робочу зустріч, і там був представник уряду чи радники якісь, я сказав – дивіться, Ernst & Young ще з кимось оцінювали все майно, ось є два пакети: це нам повинно відійти, а це НАК. Якщо хтось каже, що краще було б навпаки – немає проблем, поміняли і ми берем гірше з двох", – додав Коломойський.

Як зауважує "БізнесЦензор", призначені на 23 грудня минулого року збори акціонерів ПАТ "Укрнафта", які мали розглянути питання поділу компанії, не відбулися.

Раніше у "Нафтогазі" зазначали, що завершити поділ "Укрнафти" з Ігорем Коломойським та його партнерами планується до кінця року, однак існує ймовірність, що остаточних домовленостей досягти не вдасться. Рішення про поділ компанії планувалось розглянути на зборах акціонерів, які призначено на 30 листопада та 23 грудня.

Зокрема, акціонерам "Укрнафти" в рамках процесу розподілу активів пропонується врегулювати суперечку з "Нафтогазом" щодо видобутого компанією в 2007-2013 роках газу або укладанням окремої угоди, або укладанням мирової угоди в рамках судової справи №910/3660/18. У рамках цієї справи "Укрнафта" вимагає стягнути з "Нафтогазу" 9,07 млрд куб. м газу, сьогодні ринкова ціна цього газу перевищує $9 млрд.

Перед своїм звільненням з посади голови правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв зазначав, що переговори про поділ "Укрнафти" між її акціонерами йдуть складно, але можуть завершитися вже до кінця травня.

Водночас нинішній голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко спочатку пропонував розглянути об`єднання ПАТ "Укрнафта" та ПАТ "Укртатнафта" (Кременчуцький НПЗ), позбавивши структури Коломойського вирішального впливу на роботу цих двох напівдержавних компаній. Вітренко також обіцяв призначити непідконтрольного Коломойському керівника для "Укрнафти", однак про жодні дії в цьому напрямку невідомо.

50%+1 акція "Укрнафти" належить державі влиці НАК "Нафтогаз України", близько 42% акцій контролюють структури Ігоря Коломойського та партнерів.

Крім того, НАК "Нафтогаз України" належить 43,05% акцій "Укртатнафти", ще по 28% контролюють структури Коломойського та бізнесмена Олександра Ярославського.