Коломойський: осіння реструктуризація кредитів проходила під контролем НБУ

Все про економіку та фінанси

Екс-акціонер Приватбанку Ігор Коломойський прокоментував  розслідування програми "Схеми" (проект «Радіо Свобода»), в якому стверджувалося, що незадовго до націоналізації у грудні 2016 року з фінустанови були виведені 110 млрд грн на рахунки фірм-бульбашок, повідомляє «ТСН».

"Із розслідування незрозуміло, куди і кому пішли 110 млрд гривень кредитів, виданих "Приватбанком". Так ось ці гроші з банку не йшли. У рамках реструктуризації кредитного портфеля їх видали компаніям, які погасили кредити попередніх позичальників. Тобто, гроші залишилися в банку", - зазначив І. Коломойський.

Коломойський зазначив, що ці операції проходили під повним контролем і "чутливим керівництвом" заступниці голови НБУ Катерини Рожкової.

"І ще один важливий нюанс, 3 жовтня до "ПриватБанку" прийшли 30 співробітників НБУ, на додачу до куратора, який там був і до цього, і компанії, про яких ідеться у розслідуванні, обирав Нацбанк. Тобто, другий етап докапіталізації "Привату" проходив за участю, контролем і чуйним керівництвом НБУ і особисто пані Рожкової. Тоді ж у "Приватбанку" були і представники Ernst&Yong, які готували документ, на який посилаються журналісти. Все інше в інтерв`ю, в принципі, читається", - сказав він.

Нагадаємо, сьогодні було опубліковане інтерв`ю глави НБУ Валерії Гонтаревої для агентства "Інтерфакс-Україна", в якому вона запевнила, що НБУ не міг зупинити сумнівну реструктуризацію кредитів у портфелі Приватбанку, яка відбулася в жовтні-листопаді (раніше були дані, що охоплювала кредити на 137 млрд грн).

«Як, по-вашому, Нацбанк може зупинити операції, які робилися в Дніпрі в їх балансі? Ви собі уявляєте: 20-тисячний персонал, далі - правління банку, далі - акціонери банку і на все це - куратор? Ці люди робили зі своїм балансом все, що хотіли. І так тривало 22 роки.

Вона [реструктуризація] була фіктивна: одним фіктивним компаніям було сказано реструктуризувати - вони реструктуризували на інші фіктивні компанії. Один fraud закрили іншим fraud.

Під всі ці кредити створили резерви. І під ті кредити теж би створили резерви. Насправді гроші виведені, там нічого не було. Було зобов`язання реструктуризації, ось вони і робили вигляд, їм потрібно було тягнути час, інакше вони не виконали б програму [докапіталізації]. Ми, зі свого боку, говорили, що висилаємо аудит на перевірку», - зазначила В. Гонтарева.

Глава НБУ уточнила, що хоча акціонери Приватбанку перед націоналізацією взяли на себе зобов’язання реструктуризувати інсайдерські кредити до 01 липня, «на сьогодні нічого не зроблено». «У нас час - до кінця червня. Не думаю, що такий портфель можна встигнути реструктуризувати за такий термін, але час ще є», - резюмувала В. Гонтарева.