Коболєв: переговори про поділ "Укрнафти" можуть завершитися до кінця травня

Все про економіку та фінанси

Переговори про поділ "Укрнафти" між її акціонерами йдуть складно, але до кінця травня можуть завершитися. Про це розповів глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв на прес-конференції, присвяченій фінрезультатам держкомпанії за 2020 рік, пише Liga.net.

"Зараз ми повинні визначитися з кількома аспектами поділу. Перший – за якою ціною ми оцінюємо газ, який "Нафтогаз" відібрав в "Укрнафти" в попередні періоди і не розрахувався. Другий – якою має бути структура власності активами, які залишаться після "Укрнафти", – повідомив Коболєв.

За його словами, він особисто бере участь у переговорах з міноритарними акціонерами "Укрнафти" про поділ. Допомагають йому фінансовий директор "Нафтогазу" Петер Ван Дріл, голова наглядової ради напівдержавної компанії Микола Гавриленко і Ярослав Теклюк – головний юрист "Нафтогазу" і член наглядової ради "Укрнафти".

"Переговори йдуть складно, оскільки на них впливає позиція держави щодо готовності приймати рішення з податкових аспектів. Я дуже сподіваюся завершити переговори до кінця травня", – додав глава "Нафтогазу".

Інших деталей переговорів Коболєв не розкрив.

"Укрнафта" – найбільший добувач нафти в країні. Їй також належить мережа з 537 АЗС.

Нафтогазу належить 50% + 1 акція "Укрнафти", офшорам Littop Enterprises Limited Bordo, Bridgemont Ventures Limited і Management Limited, пов`язаним з Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим, – близько 40%.

Вперше про плани "Нафтогазу" вийти з "Укрнафти" і розділити її активи між акціонерами стало відомо ще в серпні 2018 року. Тоді глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв повідомив про переговори з міноритаріями про поділ "Укрнафти" на газовий і нафтовий блоки. НАК планував отримати 60-70% всіх газових і частину нафтових активів "Укрнафти".

У лютому 2021 року, після того, як Верховна Рада затвердила схему погашення 30 млрд грн податкового боргу Укрнафти, між її акціонерами розпочався новий етап переговорів про розподіл. Як розповідав Андрій Коболєв, діалог між мажоритарними і міноритарними акціонерами Укрнафти відбувається на двох рівнях. Як зазначалося, на одному з них глава НАКу спілкується безпосередньо з Ігорем Коломойським.