Коболєв отримав 261 млн грн премії за перемогу в Стокгольмському арбітражі

Все про економіку та фінанси

Глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв в 2018 році отримав за місцем роботи 286,5 млн грн виплат, в т.ч. 261 млн грн премії за перемогу в Стокгольмському арбітражі в суперечці з російським "Газпромом". Про це свідчать дані звітності групи "Нафтогаз України" за 2018 рік, яка опублікована на сайті НАК, пише “БізнесЦензор”.

Таким чином, зарплата Коболєва за рік склала 25,5 млн грн.

За даними звітності, зарплата першого заступника голови "Нафтогазу" Сергія Переломи за 2018 рік становила 27,5 млн грн, заступника голови правління-фінансового директора компанії Сергія Коновця - 22,7 млн ​​грн, члена правління Юрія Колбушкіна - 17,3 млн грн.

Звільнений у березні глава "Укргазвидобування" Олег Прохоренко за 2018 рік заробив 20,6 млн грн, а директор дивізіону "Нафта" Микола Гавриленко - 13,7 млн ​​грн. Обидва цих топ-менеджери також були членами правління "Нафтогазу", але не отримували за це окремої винагороди.

В цілому виплати членам правління НАК у 2018 році склали 389,3 млн грн.

У звіті наголошується, що протягом 2018 і 2017 років управлінський персонал складався з шести членів правління і дев`яти директорів.

"Компенсація управлінському персоналу, що входить до складу інших операційних витрат, включала заробітну плату і додаткові поточні премії і склала 717 млн ​​грн (у 2017 році 214 млн грн)", - сказано в документі.

Як повідомлялося, раніше наглядова рада НАК "Нафтогаз України" заявила, що не має наміру переглядати рішення про виділення премії керівництву компанії в розмірі $46,3 млн за виграш спору в арбітражі Стокгольма за контрактом з компанією "Газпромом" на транзит газу.

За рішенням наглядової ради "Нафтогазу" були виплачені $21 млн, розповідав головний комерційний директор "Нафтогаз" Юрій Вітренко.

Також відомо, що "Нафтогаз" протягом 2017 року виплатив керівництву компанії, що складається з шести членів правління і дев`яти директорів напрямків, 214 млн грн заробітної плати та премій, тоді як роком раніше чотири члени правління і шість директорів отримали 87 млн ​​грн.

Нагадаємо, у спорі щодо транзитного контракту Стокгольмський арбітраж зобов`язав "Газпром" виплатити НАК "Нафтогаз України" $2,56 мільярда, однак "Газпром" відмовився виконувати це рішення, заявивши про початок процедури розірвання контрактів на поставку і транзит газу, а також оскарживши рішення арбітражу в апеляційному суді.