КМДА: бізнес отримав позики на 1 млрд грн, 99% від кредитної ставки по ним компенсує місто

Все про економіку та фінанси

Перший заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) з питань здійснення самоврядних повноважень Олексій Кулеба повідомив, що в 2021 році програмою фінансово-кредитної підтримки від міста скористались майже 300 столичних підприємств малого та середнього бізнесу. Загальна сума наданих кредитів склала майже 1 млрд грн, пише "БізнесЦензор".

"Муніципальна програма підтримки бізнесу діє з 2017 року, але саме під час карантинних обмежень ми суттєво збільшили її фінансування. У підприємців є можливість отримати кредит на розвиток бізнесу до 50 млн грн. 99% від процентної ставки компенсує місто. Це дієвий інструмент для створення нових робочих місць, збільшення надходжень до бюджету. Цей напрям для нас пріоритетний. Ми й надалі будемо максимально підтримувати самозайнятих киян, стимулювати малий та середній бізнес", – прокоментував Кулеба.

Максимальний термін надання позики не перевищує 6 років. Фінансово-кредитну програму реалізує Департамент промисловості та розвитку підприємництва.

Кулеба поінформував, що у програмі беруть участь 14 банків-партнерів. Він додав, що завдяки міській фінансово-кредитній програмі лише в цьому році в Києві створено 1200 нових робочих місць, до бюджетів усіх рівнів надійшло майже 160 млн грн податків та зборів.

Загалом сьогодні у Києві працюють понад 100 тис. малих та середніх підприємств, де зайняті майже 1 млн мешканців столиці.