Кличко: Київ послаблює карантин із 1 травня

Все про економіку та фінанси

Мер Києва Віталій Кличко під час брифінгу повідомив, що з суботи, 1 травня, в столиці послаблять суворі обмеження.

«Сьогодні вранці Комісія з надзвичайних ситуацій міста ухвалила рішення про послаблення протиепідемічних заходів у столиці. Ми сподіваємося, що і Державна комісія з надзвичайних ситуацій ухвалить рішення про перегляд рівня епідемічної небезпеки та виведення столиці із „червоної зони“, — зазначив мер. — Отже, з 1 травня весь наземний громадський транспорт та метро відновлять перевезення пасажирів у звичайному режимі. – З дотриманням визначених раніше протиепідемічних норм та правил. Але, закликаю мешканців столиці, користуватися громадським транспортом тільки в разі нагальної потреби», — зазначив В. Кличко.

Як зазначається, також з 1 травня, відновлять роботу заклади торгівлі, торгово-розважальні центри, ринки, ярмарки, заклади громадського харчування, спортивні зали та фітнес-центри.

«Втім, власники цих закладів повинні розуміти, що працюватимуть тільки з дотриманням всіх норм безпеки! Це у ваших інтересах. Бо, якщо ситуація знову погіршиться, — нових обмежень не уникнути» — додав мер Києва.

Як інформується, відновлять свою роботу і Центри надання адміністративних послуг. Але, прийматимуть відвідувачів за попереднім записом через електронні сервіси.

Із наступної середи, 5 травня, місто відновить навчальний процес у закладах загальної освіти, дошкільної та у вищих навчальних закладах. Також у столиці відновлять прийом документів для зарахування дітей у перший клас на наступний навчальний рік. 

При цьому, за словами В. Кличка, в Києві посилять контроль за дотриманням карантинних правил. Зокрема, на Великдень і поминальні дні.

«Хочу повідомити, що контроль за дотриманням карантинних правил на вулицях міста буде посилений. Будуть організовані додаткові патрулі Національної поліції та Муніципальної охорони. Зокрема, вони працюватимуть у місцях масового скупчення людей, у парках та скверах. А під час Великодніх свят та поминальних днів контролюватимуть ситуацію біля релігійних установ та на міських кладовищах», – сказав мер столиці.

Він додав, що місто розробило протиепідемічні правила на час Великодніх свят. Зокрема, всім конфесіям рекомендували проводити богослужіння в онлайн-режимі та дотримуватися карантинних заходів у храмах. А освячення пасхальних кошиків здійснювати на вулиці, з дотриманням дистанції між людьми.

«Я розумію, що всім нам хочеться, щоб зняли одразу всі обмеження. Хочеться повернутися до звичного життя. Я розумію, що страждає бізнес. Але сьогодні головне – зберегти життя і здоров`я людей. Це – найважливіше. Бо подивіться, що сьогодні відбувається в Індії. - Трагічна ситуація, коли людей спалюють вже на вулицях, бо крематорії не справляються. А, наприклад, Туреччина, Кіпр, деякі інші країни посилюють обмеження і знову запроваджують локдаун. Тому, ми будемо послаблювати карантин поступово і зважаючи на ситуацію. Бо важливо не втратити контроль над розповсюдженням хвороби і не допустити нового інфекційного вибуху», – резюмував В. Кличко.