"Київтеплоенерго" вводить добровільний авансовий платіж за опалення

Все про економіку та фінанси

Комунальне підприємство "Київтеплоенерго" з липня включить в платіжки рекомендований авансовий платіж за опалення, який кияни можуть сплатити за бажанням, повідомив заступник глави Київміськдержадміністрації Петро Пантелєєв, пише "Енергореформа".

За його словами, це дозволить споживачам менше платити за опалення взимку, а ТКЕ - акумулювати гроші на закупівлю природного газу для роботи ТЕЦ, оскільки після скасування механізму спецобов`язків (ПСО) тепловикам не продають газ на умовах післяплати.

"Така система існувала раніше, коли платежі за опалення були рівномірно розподілені на весь рік. Це допоможе нам вчасно почати опалювальний сезон, а також зробить зимові рахунки за опалення більш збалансованими і знизить навантаження на споживача", - сказав він на прес-конференції.

"Сума рекомендованого платежу визначається на основі прогнозованого обсягу споживання в певному розрахунковому періоді. Це близько 10 грн/кв. м опалювальної площі. Авансовий платіж буде відображатися в особових рахунках клієнтів як переплата", - пояснив директор структурного підрозділу ТКЕ "Енергозбут" Костянтин Лопатін.

За даними КТЕ, в структурі тарифів якого газ становить близько 80% вартості, ГК "Нафтогаз Трейдинг" запропонував компанії купувати газ за ціною 7,6 грн/куб. м, його транспортування обійдеться ще в 1,6 грн/куб. м.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів не став продовжувати після 20 травня 2021 року ПСО з продажу природного газу виробникам теплової енергії, покладені на "Нафтогаз України".