"Київтеплоенерго" під гарантію Київради хоче залучити позику в ЄБРР до 140 млн євро

Все про економіку та фінанси

22 квітня на пленарному засіданні сесії Київська міська рада підтримала залучення кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) на розвиток теплової інфраструктури міста. Кредит в обсязі до 140 млн євро буде взято під гарантію Київради у 2021 році. Відповідне рішення підтримали 93 депутати, пише "БізнесЦензор".

Комунальному підприємству «Київтеплоенерго» надано дозвіл на вчинення всіх необхідних правочинів, а Київського міського голову Віталія Кличка уповноважено підписати від імені Київради договір гарантії із ЄБРР. Очікуваний строк погашення кредиту – до 13 років із дати укладання договору.

Наймасштабніший проєкт у рамках кредитної програми – встановлення на ТЕЦ-6 сучасного когенераційного обладнання. Сьогодні дві київські ТЕЦ забезпечують 48% теплопостачання міста та майже 60% електроспоживання столиці. Альтернативи цим ТЕЦ немає, а більшість обладнання працює вже понад 40 років. Комплексне оновлення обладнання та підходів до генерації тепла і електроенергії забезпечить нову якість роботи ТЕЦ-6 та адаптує її роботу до сучасних викликів динамічного розвитку Києва.

Інша частина програми – енергоефективність. На ТЕЦ-5 планується будівництво конденсаційного економайзера. Обладнання використовує залишкову енергію димових газів для виробництва тепла. Аналогічне обладнання вже три роки працює на ТЕЦ-6. Його потужність дозволяє забезпечувати теплом близько 20 багатоповерхівок. Інші енергоефективні проєкти пов’язані з реконструкцією неефективних котелень та зношених тепломереж.

Передбачається фінансування комплексу рішень, спрямованих на впровадження системи моніторингу та управління SCADA. Вона дозволить у режимі реального часу стежити за технічними параметрами роботи обладнання на всіх виробничих об’єктах: ТЕЦ, котельнях, станціях теплопостачання, насосних станціях тощо. Програмний комплекс дозволить збирати, обробляти, аналізувати інформацію та контролювати роботу теплоенергетики міста.