Київська обхідна дорога: Зеленський підписав закон про "безтендерні" закупівлі

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський підписав прийнятий Верховною Радою законопроєкт № 5309 про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та інших законів щодо вдосконалення системи оскарження публічних закупівель, пише Lb.ua з посиланням на дані сайту Верховної Ради.

Документ, зокрема, передбачає, що тендерні процедури не потрібно буде застосовувати при будівництві Великої кільцевої автомобільної дороги навколо Києва. Загальна вартість Київської обхідної дороги, згідно з минулорічними заявами, становить 85 млрд грн. Повністю завершити роботи з будівництва КОДу планується за п`ять-шість років.

Ще один виняток робиться для закупівель до святкування 30-ї річниці Незалежності України, згідно з переліком товарів, робіт і послуг, затвердженим Кабміном. Ці закупівлі можуть проводитися не через тендери, а за допомогою менш конкурентної переговорної процедури.

Раніше у Мінфіні заявили, що безпосередньо на святкування річниці незалежності витратять близько 100 млн, а решта суми з 5,4 млрд гривень витратять на підготовку. Підготовка включає інфраструктурні проєкти.