Київ і вісім областей із 7 грудня виходять із "червоної" зони карантину, - рішення Держкомісії

Все про економіку та фінанси

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішила скасувати з 00 години 00 хвилин вівторка, 7 грудня, "червоний" рівень епідемічної небезпеки на території Донецької, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Луганської, Львівської, Одеської, Рівненської, Херсонської областей та міста Києва, повідомив міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов за підсумками позачергового засідання Держкомісії, яке відбулося 6 грудня, пише "БізнесЦензор".

Водночас міністр нагадав, що з 6 грудня в Україні почали діяти нові правила карантину, які торкнуться у першу чергу невакцинованих українців.

Зокрема, тепер відвідувати громадські заклади на жовтому рівні епідемічної небезпеки зможуть лише ті, хто отримав принаймні одну дозу щеплення проти COVID-19 та має відповідний документ – "жовтий" COVID-сертифікат чи довідку 063/о. Для обслуговування відвідувачів та клієнтів працівникам ресторанів, готелів та спортзалів доведеться мати принаймні одне щеплення проти COVID-19.

Для відвідування громадських закладів також можна буде використовувати і негативний тест, який чинний 72 години, або альтернативний документ – COVID-сертифікат про одужання.

"Таким чином, на жовтому рівні епіднебезпеки громадські заклади не зможуть обслуговувати клієнтів, а також допускати до роботи тих, хто не має одного з перелічених документів", – додав Немчінов.