Справа заводу "Мотор Січ": китайці хочуть відсудити в України $4,5 млрд

Все про економіку та фінанси

Китайська компанія Skyrizon та інші інвестори з КНР заявили, що через суд Гааги планують стягнути з України щонайменше $4,5 млрд збитків, яких, як запевняється, вони зазнали через українського виробника авіадвигунів "Мотор Січ", пише Liga.net.

"Відповідно до Угоди між урядом України та урядом КНР про залучення та взаємний захист інвестицій, що набула чинності 31 жовтня 1992 року, китайські інвестори вимагали визнати Україну такою, що порушила двосторонню інвестиційну угоду, і виплатити позивачам повну компенсацію всіх понесених збитків на суму понад $4,5 млрд", – написали китайські інвестори в соцмережі WeChat

Інвестори з КНР "не виключають можливості продовження вимог щодо відшкодування додаткових збитків". Вони направили позов до арбітражного суду в Гаазі.

ПАТ "Мотор Січ" – один із найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Постачає продукцію до понад 100 країн світу. Підприємство у січні-вересні 2020 року отримало 930,2 млн грн чистого прибутку.

29 січня президент Володимир Зеленський підписав указ про санкції проти Ван Цзіна, громадянина Китаю. Цзін – ключовий акціонер власника Skyrizon – Beijing Xinwei Technology Group. Зеленський заявив, що не дозволить Китаю чи іншій державі викупити контрольний пакет акцій "Мотор Січ".