Китай скоротив імпорт нафти вперше за 8 років

Все про економіку та фінанси

Імпорт сирої нафти в Китай в першому півріччі 2021 року впав на 3% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це інформує enkorr із посиланням на Reuters.

Скорочення відбулося через обмеження імпортних квот, технічне обслуговування нафтопереробних заводів і зростання світових цін.

В червні 2021 року імпорт склав 40,14 млн т, що еквівалентно 9,77 млн бар./добу. (б/д), показали дані, опубліковані Головним митним управлінням КНР. У травні 2021 року показник становив 9,65 млн б/д, в червні 2020 року - рекордні 12,9 млн б/д. Це перше скорочення за перші шість місяців з 2013 року.

У першій половині 2021 року імпорт найбільшого в світі споживача сирої нафти склав 260,66 млн тонн, або близько 10,51 млн б/д. Це на 3% менше, ніж роком раніше.

Зростанню імпорту в I кварталі сприяли величезні закупівлі, здійснені незалежними нафтопереробними заводами. Це призвело до збільшення поставок на 9,5% в порівнянні з тим же періодом 2020 р.

Проте в II кварталі імпорт впав майже на 13% в порівнянні з першими трьома місяцями через зростання запасів і зниження маржі переробки на тлі неухильного зростання світових цін на нафту.

Зазначається, що незалежні нафтопереробні підприємства також зіткнулися з більш жорсткими імпортними квотами, оскільки уряд посилив контроль за імпортом сирої нафти державними і приватними нафтопереробними підприємствами в спробі приборкати надлишок нафтопереробних потужностей і скоротити викиди.

В результаті посилення заходів з торгівлі квотами Китай скоротив другу партію квот для недержавних імпортерів більш ніж на третину в порівнянні з минулим роком.

Сан Сяо, аналітик китайської Sublime Consultancy, очікує, що через скорочення квот в липні і серпні імпорт залишиться на низькому рівні.

Загальний обсяг імпорту природного газу, включаючи скраплений природний газ (СПГ) і трубопровідний газ, минулого місяця склав 10,21 млн т в порівнянні з 10,32 млн т в травні.