Китай хоче зміцнити зв`язки з Росією, - заява МЗС КНР про Афганістан

Все про економіку та фінанси

У зв`язку з ситуацією в Афганістані Китай і Росія повинні зміцнювати стратегічні зв`язки і співробітництво для захисту корінних інтересів двох країн, заявив міністр закордонних справ КНР Ван І у бесіді з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим, передає AFP, констатує zn.ua.

"У новій ситуації Китаю і Росії необхідно зміцнити стратегічні зв`язки і співробітництво", - йдеться в повідомленні про бесіду на сайті МЗС Китаю.

Ван І вважає, що в першу чергу необхідно "захистити законні інтереси КНР і Росії в Афганістані", для чого налагодити своєчасний обмін інформацією, ефективно гарантувати безпеку китайського і російського персоналу, установ і підприємств двох країн.

"Обидві сторони повинні продовжувати зміцнювати обміни на високому рівні, поглиблювати політичну взаємну довіру і стратегічну взаємодію", - підкреслив МЗС КНР.

Необхідно домагатися, щоби новий режим в Афганістані "провів чітку розмежувальну лінію" між собою і всіма видами міжнародного тероризму, стримував і боровся з терористичними силами, зазначив глава МЗС Китаю.

Напередодні Ентоні Блінкен окремо поговорив з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим і міністром закордонних справ Китаю Ван І, щоб обговорити ситуацію з безпекою і зусилля по евакуації людей в безпечне місце. Також генсекретар ООН Антоніу Гутерріш закликав Раду Безпеки «використовувати всі наявні в його розпорядженні інструменти для придушення глобальної терористичної загрози в Афганістані» і гарантувати дотримання основних прав людини.