Китай каже, що спробував би запобігти війні проти України, якби знав про плани РФ

Все про економіку та фінанси

Посол Китаю в США Цінь Ган у статті для The Washington Post зазначив, що Китай зробив би все можливе, щоб запобігти війні проти України, якби знав про її підготовку, констатує Liga.net.

У повідомленнях ЗМІ на початку цього місяця йшлося про те, що Китай заздалегідь знав про військові дії Росії й вимагав від Кремля відкласти їх до закінчення зимових Олімпійських ігор. Нещодавно повідомлялося, що Москва звернулася до Пекіна за військовою та фінансовою допомогою у війні.

Посол стверджує, що заяви про те, ніби Китай знав про цю війну, погоджувався з нею або мовчазно підтримував, є "чистою дезінформацією" і "мають на меті перекласти вину на Китай і облити його брудом".

Представник МЗС КНР Чжао Ліцзянь, посилаючись на статтю китайського посла, під час пресконференції в середу заявив: "Росія є суверенною країною і має право ухвалювати власні рішення, які не обов`язково пов`язані з китайсько-російськими відносинами".

У статті Цінь пише, що конфлікт між Росією й Україною "не приносить користі Китаю", посилаючись на більш ніж 6000 китайських громадян, які перебували в Україні, та роль Китаю як найбільшого торгового партнера Росії й України та як найбільшого імпортера сирої нафти й природного газу у світі.

"Якби Китай знав про кризу, що насувається, ми б зробили все можливе, щоб запобігти їй", – написав Цінь.

Посол заявив, що Китай прихильний до незалежної мирної зовнішньої політики, а його позиція щодо України є "об`єктивною і неупередженою".

Цінь також заявив, що необхідно поважати суверенітет і територіальну цілісність усіх країн, включно й України. WP зазначає, що цей вислів відрізняється від заяв інших високопосадовців КНР, які не називали конкретно Україну, коли посилалися на принципи ООН.

Водночас посол зазначив, що до "законних побоювань у сфері безпеки" всіх країн слід ставитися серйозно.

Американське видання пише, що під час зустрічі з представниками Китаю в Римі у понеділок радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Пекін матиме серйозні наслідки, якщо допоможе Росії ухилитися від санкцій.

"Ні війна, ні санкції не можуть забезпечити мир. Розмахувати кийком санкцій проти китайських компаній, прагнучи підтримки та співпраці Китаю, просто не вийде", – написав Цінь у статті для WP.

Посол зазначив, що пріоритетом залишається досягнення припинення вогню для захисту цивільного населення, і що Китай продовжить "координувати реальні зусилля задля досягнення міцного миру".

"Ми готові зробити все можливе і працювати з іншими сторонами. Наша кінцева мета – покласти край війні й підтримати регіональну та глобальну стабільність", – написав посол. 

Посол Китаю в Україні Фань Сяньжун під час зустрічі з начальником військової адміністрації Львівщини Максимом Козицьким зазначив, що Китай ніколи не буде нападати на Україну, а навпаки – буде допомагати, зокрема в економіці, пише "Українська правда".

Пряма мова: "Китай ніколи не буде нападати на Україну, ми будемо допомагати, зокрема в економічному напрямі. Наша країна за один рік імпортує товари зі всього світу вартістю понад три трильйони доларів. Ми готові допомагати вам розвиватись. У цій ситуації, яка є нині у вас, будемо вчиняти відповідально. Ми побачили, наскільки є великою єдність українського народу, а це означає і його силу".

Посол зазначив, що "Китай назавжди буде хорошою силою для України і в економічному, і в політичному плані" і поважатиме "той шлях, який вибирають українці, бо це суверенне право кожного народу".

Уточнюється, що Китай скерував Україні кілька партій гуманітарної допомоги.