Кіпрський позов Приватбанку на $5,5 млрд: Коломойського кличуть на розгляд справи

Все про економіку та фінанси

Окружний суд Лімассола (Кіпр) запрошує Ігоря Коломойського до розгляду позову державного Приватбанку на $5,5 млрд, відповідне оголошення в газеті "Голос України" опублікували адвокати Приватбанку Scordis, Papapetrou&Co, констатує "Інтерфакс-Україна".

"Згідно з наказом суду від 15 червня 2021 року, якщо повідомлення про участь у справі не буде подано протягом 30 днів з моменту публікації цього повідомлення, розгляд справи відбуватиметься за відсутності відповідача 1 (Ігоря Коломойського)", – йдеться в оголошенні.

Як повідомлялося, 3 квітня 2020 року Приватбанк подав позов до кіпрських судів, зокрема до Окружного суду Лімасола, вимагаючи відшкодування збитків у розмірі $5,5 млрд щодо схем, що несуть всі ознаки шахрайства і відмивання грошей, які, як стверджує банк, були здійснені його колишніми акціонерами Коломойським і Геннадієм Боголюбовим, екс-першим заступником голови правління Тимуром Новіковим і двома кіпрськими компаніями: PrimeCap (Cyprus) Limited і Duxton Holdings Limited.

Позов до Окружного суду Лімасола позов стосується двох наборів операцій, які, за твердженням банку, були незаконно здійснені в період з 2013 до 2016 року за вказівкою його колишніх власників за сприяння інших відповідачів і містили в собі значні суми, виплачуені компаніям, що належать та / або контрольовані Коломойським і Боголюбовим. Банк стверджує, що вони були фіктивними кредитними угодами, жодна з яких не була погашена.

Зокрема, ці операції передбачали схему, згідно з якою $2,34 млрд було спрямовано кіпрській компанії Duxton Holdings Limited, пов`язаній з колишніми акціонерами банку, майже щоденними траншами в $30 млн уродовж чотиримісячного періоду в 2013 році, зазначається в повідомленні фінустанови.

Після цього позову загальна сума претензій, заявлена Приватбанком проти Коломойського і Боголюбова в Англії, на Кіпрі, в США та Ізраїлі, перевищила $ 10 млрд.

Уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ і колишніх акціонерів Приватбанку Коломойського і Боголюбова, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови. Екс-власники банку вважають проведену націоналізацію, в результаті якої вони повністю позбулися своїх акцій, незаконною, тоді як Приватбанк і держава вимагають від них відшкодування збитку. Наразі сторони ведуть судові суперечки як в Україні, так і в зарубіжних юрисдикціях.