Кількість аварій на енергоблоках ТЕС і ТЕЦ зросла з початку року в 2,4 разів, - Держенергонагляд

Все про економіку та фінанси

За даними Державної інспекції енергетичного нагляду України (Держенергонагляду), на енергоблоках виробників електричної енергії за 10 місяців 2021 року зафіксовано 472 аварійні відмови, що перевищує минулорічний показник у 2,4 разів (194 відмови), пише "БізнесЦензор".

"Технічний стан енергоблоків виробників електричної енергії викликає занепокоєння через зростання аварійності на них та обмеження генерування електроенергії через низькі запаси палива. Лише протягом жовтня 2021 року у зв’язку з цим обладнання ТЕС і ТЕЦ (сумарною встановленою потужністю близько 9000 МВт) залишались поза роботою", – зазначається у повідомленні.

Державна інспекція на виконання доручень прем’єр-міністра провела позапланові перевірки найбільших операторів ТЕС та ТЕЦ.

За результатами заходів виявлено 603 порушення, складено 12 актів позапланових перевірок і видано 11 приписів.

В тому числі найбільше заходів для усунення виявлених порушень мають виконати "ДТЕК Дніпроенерго" (160 заходів), "Центренерго" (101 захід), "ДТЕК Західенерго" (84 заходи) та "ДТЕК Східенерго" (80 заходів).

Станом на початок листопада усунуто 120 порушень вимог чинного законодавства, зокрема: АТ "ДТЕК Західенерго" – 35, "ДТЕК Дніпроенерго" – 42, "Центренерго" – 9. Терміни усунення решти порушень не настали, зазначають в Держенергонагляді.

"За результатами проведених заходів державного нагляду (контролю) зазначаємо, що основними порушеннями, які можуть вплинути на проходження осінньо-зимового періоду 2021/2022 років, є: відсутність на електростанціях необхідного резерву палива…, несвоєчасне та неякісне виконання графіків планових ремонтів і робіт…, порушення періодичності та тривалості виконання ремонтів, невідповідність виконаних обсягів робіт запланованим через несвоєчасне придбання та неналежне постачання матеріалів, запасних частин і деталей", – зазначається у повідомленні.

Як повідомлялося, минулого тижня Держенергонагляд за заявою "Укренерго" розпочав низку перевірок з метою з`ясування причин аварійної зупинки ряду енергоблоків ТЕС, що входять до енергохолдингу ДТЕК Ріната Ахметова.

2 листопада "Укренерго" вимушено активувало аварійну допомогу з енергосистем Білорусі та Словаччини.

Причинами виникнення дефіциту потужності в "Укренерго" назвали підвищену аварійність на енергоблоках ТЕС у період сезонного зростання споживання.