Ходжес - про агресію Росії: літо в Україні буде гаряче

Все про економіку та фінанси

Росія не перестане дестабілізувати ситуацію поблизу українських кордонів, незважаючи на нинішні санкції Заходу, "поки її не зупинять". Про це на конференції від Німецького фонду Маршала у Вашингтоні заявив екс-командуючий військами США в Європі Бен Ходжес, пише Liga.net.

Він вважає, що Москва не припиняє провокації через недостатньо жорстку відповідь на минулі випадки порушення норм міжнародного права.

"Так, Альянс став міцнішим. Ми захистили себе краще всередині НАТО і ввели санкції, але ми точно не змінили поведінку Кремля, який з 2008 року (в Грузії) робить те, що робить. Я думаю, що вони зупиняться лише, коли їх зупинять", – підкреслив генерал-лейтенант армії США у відставці.

Ходжес впевнений, що росіяни не тільки не відступляться від агресивної поведінки і експансії, а й підуть вперед: "І я вважаю, що, на жаль, саме це буде відбуватися в Україні влітку. Влітку буде гаряче. І не лише через погоду. Зокрема, навколо Азовського моря".

Ходжес заявив, що незважаючи на заяви Кремля про відвід накопичених навесні поблизу України сил, "ніхто вище сержанта за рангом ні на секунду не вірить в це".

"Думаю, вони не відмовилися від планів на Маріуполь і Бердянськ. Одеса також в "меню"; можливо, не в цьому році, але в наступному. Залежить від їх впевненості. Поки що вони мають рацію, коли вірять в те, що ми нічого не зробимо у відповідь. Це виклик нам. Переконати їх, що ми готові", – сказав військовий експерт з євробезпеки.

Він поскаржився на те, що "занадто багато" політиків в Берліні, Парижі, Брюсселі, Гаазі "і навіть Вашингтоні" вважають, що ситуація в чорноморському регіоні їх не стосується, що "це російське, немає сенсу влазити в конфлікт".

"Ніхто не бажає конфлікту з РФ. Ніхто. Але найкращий спосіб не отримати його – дуже чітко дати їм зрозуміти, що ми готові до конфлікту і до того, щоб розвалити їх, якщо буде потрібно", – підкреслив Ходжес.