Bloomberg: хімзаводи в Європі - на межі закриття через рекордні ціни на газ

Все про економіку та фінанси

Європейська промисловість наближається до критичної точки: ціни на газ і електроенергію майже щодня б`ють нові рекорди, а деякі енергоємні підприємства тимчасово закривають виробництво, тому що їхнє утримання стає занадто дорогим, повідомляє Bloomberg, констатує Liga.net.

Німецький виробник аміаку SKW Stickstoffwerke Piesteritz GmbH вже заявив у вівторок, що скоротить виробництво на 20%, щоб компенсувати зростання цін на газ.

"Немає сенсу виробляти аміак за умови таких цін. Якщо уряд не вживе заходів, неминуча повна зупинка виробництва", – заявив генеральний директор Петр Цингр.

Минулого місяця виробник добрив CF Industries Holding зупинив роботу на двох заводах у Великій Британії, пославшись на високі ціни на природний газ. Австрійська компанія Borealis AG і норвезька хімічна компанія Yara International ASA також скоротили обсяги виробництва.

Bloomberg пише, що ситуація погіршиться, якщо енергокриза перейде від цінового шоку до дефіциту. Тоді більшій кількості промислових підприємств доведеться зробити рішучий крок – клацнути вимикачем.

До того ж є ризик того, що уряд втрутиться безпосередньо, як це сталося в Китаї. Це може призвести до обмеження споживання електроенергії промисловістю для економії запасів газу і обігріву будинків взимку, особливо на Різдво.

У Європі не очікують від великих виробників природного газу збільшення постачання, оскільки вони стримують їх для внутрішніх потреб. Чим довше триватиме криза, тим більша ймовірність тотального дефіциту пропозиції на енергоресурси, пише Bloomberg.

"Багато чого залежить від сторони попиту в рівнянні", – сказав Андреас Лешель, професор економіки ресурсів у Рурському університеті, маючи на увазі можливість більш холодної, ніж очікувалося, зими. – Створюється низка малоймовірних подій, які призводять до ситуації, яку ми ніколи раніше не бачили".

У Китаї минулого тижня через обмеження споживання електроенергії призупинили роботу деякі заводи. Слідом за зупинкою низки заводів дефіцит електроенергії почав відчуватися в містах.