Кент: Росія не хоче припиняти військову агресію на Донбасі

Все про економіку та фінанси

Російська Федерація не зацікавлена в врегулюванні конфлікту на Донбасі. Таким чином вона має можливість впливати на долю країн, які борються з російською агресією. Про це заявив заступник помічника держсекретаря США Джордж Кент в інтерв`ю для телеканалу "Дім", пише "РБК-Україна".

За словами Кента, наразі в Україні є механізми, яки можуть допомогти завершити конфлікт на території Донбасу.

"У нас є мінська Тристороння контактна група щодо Донбасу, нормандський процес. Інші конфлікти мають інші механізми. Спільний знаменник - небажання росіян виконувати взяті на себе зобов`язання", - відзначив Кент.

Заступник помічника держсекретаря США додав, що Росія не виконує свої зобов`язання, які були відзначені в мінських угодах у 2015 році. Обіцянки країни-агресора є ідентичними обіцянкам, які Путін давав президенту Грузії у 2008 році.

"І вони аналогічні обіцянкам, які Борис Єльцин дав щодо Придністров`я ще у 1999 році", - зауважив Кент.

За його словами, США не планують призначати спеціального представника від Держдепу з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі. При цьому Вашингтон продовжить протидіяти Росії, в тому числі в питанні використання Москвою енергоносіїв як зброї.

"Я не чекаю нового спеціального представника від США, але у нас є новий старший радник з питань енергетичної безпеки", - сказав він, відповідаючи на питання про можливість призначення спецпредставника Держдепу по Донбасу.

Він додав, що одне із зобов`язань США перед Україною - протидія створенню Росією зброї з "Північного потоку-2".

"Допомогти Україні уникнути найгірших сценаріїв. І тому ми продовжимо тісно співпрацювати з Україною і Німеччиною, щоб Росія не могла використовувати енергію як зброю", - уточнив Кент.