"Карантинні" 8000 грн: заявки подали 360 тисяч ФОПів і найманих працівників

Все про економіку та фінанси

В Україні спостерігається позитивна динаміка щодо захворюваності на коронавірусну хворобу: восьмий тиждень поспіль її рівень стабільно знижується, йшлося на селекторній нараді під головуванням президента Володимира Зеленського, повідомляє Офіс глави держави.

Як зазначив прем’єр Денис Шмигаль, на сьогодні в Україні 243 тисячі активних хворих порівняно з 420 тисячами на піку епідемії.

«Майже всі області наразі перебувають у «жовтій» зоні. Черкаська область – єдина в «помаранчевій» зоні за коефіцієнтом виявлення випадків інфікування. Також є частина областей, які можуть перейти на «зелений» рівень епідемічної небезпеки», – зазначив голова уряду.

В. Зеленському доповіли, що цими вихідними в центрах вакцинації почали щеплювати осіб, старших за 65 років, які записалися через додаток «Дія». Загалом в Україні вакциновано 956 тисяч громадян.

Крім того, президент поцікавився станом виплати матеріальної допомоги у розмірі 8 тис. грн ФОПам і працівникам малих підприємств, діяльність яких постраждала від запровадження карантинних обмежень у квітні цього року.

Як доповіли главі держави, всього було зареєстровано понад 360 тисяч заявок на отримання такої допомоги, за 120 тисячами з них уже здійснена виплата.

Прем`єр-міністр зазначив, що держава спрямувала підприємцям 1 млрд грн, і найближчим часом буде виплачено ще 400 млн грн.

Контекст

Для виплат 8000 грн по 360 тис заявкам потрібні 2,88 млрд грн.

Пенсійний фонд повідомляв, що на 14 травня профінансував 1 млрд грн для забезпечення виплати допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів №328 від 07.04.2021 «Про додаткові заходи соціальної підтримки застрахованих осіб на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

У Пенсійному фонді уточнювали, що в його бюджеті на виплати по 8 тис грн фізособам-підприємцям (ФОПам) та найманим працівникам у "червоних" зонах передбачено 1,4 млрд грн.

У ПФУ також повідомили, що згідно з Порядком надання допомоги "Пенсійний фонд України здійснює перерахування коштів для виплати допомоги за списками на виплату допомоги, сформованими Мінцифри на підставі поданих заяв, в межах сум, які надійшли від Мінсоцполітики на зазначені виплати".

У Мінекономіки додавали, що ФОПи і наймані працівники з "червоних зон" зможуть отримати по 8 тис грн протягом десяти днів після заповнення заявки. Усі дані повинні бути заповнені правильно.

У квітні Міністерство фінансів прогнозувало, що одноразовою держдопомогою у розмірі 8 тис грн скористаються 175 тис ФОПів і найманих працівників у "червоних" зонах карантину. Як зауважував Мінфін, на виплату цієї допомоги у поточному році з держбюджету було спрямовано 1,4 млрд грн.

Перед цим Мінсоцполітики наводило інформацію, що на виплату 8000 грн із спецфонду держбюджету планують виділити 2,9 млрд грн і таким чином, гроші зможуть отримати 362,5 тисяч осіб.

Хто і як може отримати "карантинні" 8000 грн, читайте тут.