"Карантинні" 8 тис грн: заявок від ФОПів і найманих працівників більше, ніж виділено коштів

Все про економіку та фінанси

Пенсійний фонд повідомив, що станом на 14 травня 2021 року профінансував 1 млрд грн для забезпечення виплати допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів №328 від 07.04.2021 «Про додаткові заходи соціальної підтримки застрахованих осіб на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

У Пенсійному фонді уточнюють, що в його бюджеті на виплати по 8 тис грн фізособам-підприємцям (ФОПам) та найманим працівникам у "червоних" зонах передбачено 1,4 млрд грн, констатує "РБК-Україна".

У ПФУ також повідомили, що згідно з Порядком надання допомоги "Пенсійний фонд України здійснює перерахування коштів для виплати допомоги за списками на виплату допомоги, сформованими Мінцифри на підставі поданих заяв, в межах сум, які надійшли від Мінсоцполітики на зазначені виплати".

У Мінекономіки додали, що ФОПи і наймані працівники з "червоних зон" зможуть отримати по 8 тис грн протягом десяти днів після заповнення заявки. Усі дані повинні бути заповнені правильно.

Раніше в Мінекономіки зазначали, що станом на 6 травня заявки на "карантинні" 8000 грн подали понад 320 тисяч ФОПів і найманих працівників (таким чином, для задоволення цих заявок потрібні 2,56 млрд грн).

У квітні Міністерство фінансів прогнозувало, що одноразовою держдопомогою у розмірі 8000 грн скористаються 175 тис ФОПів і найманих працівників у "червоних" зонах карантину. Як зауважував Мінфін, на виплату цієї допомоги у поточному році з держбюджету було спрямовано 1,4 млрд грн.

Перед цим Мінсоцполітики наводило інформацію, що на виплату 8000 грн із спецфонду держбюджету планують виділити 2,9 млрд грн і таким чином, гроші зможуть отримати 362,5 тисяч осіб.

Хто і як може отримати "карантинні" 8000 грн, читайте тут.