Шольц: Путін вторгся в Україну через вкрай імперіалістичний світогляд

Все про економіку та фінанси

Причиною вторгнення Росії в Україну став вкрай імперіалістичний світогляд Путіна. Про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц, виступаючи на партійних зборах СДПН у парламенті землі Дюссельдорф, передає Tagesspiegel, констатує Liga.net.

На думку Шольца, жоден із планів та розрахунків президента РФ не спрацював.

Як наголосив канцлер ФРН, необхідно чітко заявити, що агресивна війна Росії проти України спрямована на захоплення території, це спричинено імперіалістичним світоглядом.

"Ми не можемо прийняти й не приймемо цього, – заявив Шольц. – Це дійсно серйозна і дуже, дуже загрозлива ситуація".

Він назвав правильним, що вільний світ дуже швидко та синхронно запровадив ефективні санкції проти Росії.

Шольц наголосив, що розрахунок Путіна на те, що в Україні його та його армію зустрінуть із розкритими обіймами, не спрацював: українці – самостійна нація.

"Російськомовні українці також захищаються від цього вторгнення", – сказав канцлер Німеччини.

Шольц попередив, що не можна ухвалювати геополітичні рішення, згадуючи про колишні кордони держав за "підручниками історії", або ґрунтуючись на мові, якою користуються на тій чи іншій території. Якщо це робити, то в Європі настане епоха воєн та заворушень.

Канцлер Німеччини нагадав, що досягнення політики безпеки останніх десятиліть базуються на цілісності та недоторканності європейських кордонів.

"НАТО та Німеччина повинні вміти захищатися, щоб той, хто хоче порушити закон, використовуючи насильство, просто не міг зробити цього", – наголосив Шольц і заявив про необхідність збільшення озброєнь у Бундесвері.