Канцлер Австрії заперечив згоду платити Росії за газ рублями

Все про економіку та фінанси

Австрійський канцлер Карл Нехаммер заперечив поширені в медіа дані про згоду на сплату Росії за газ у рублях. У своєму Twitter він написав, що виплати продовжать здійснювати в євро, констатує Lb.ua.

"До того, як тут будуть поширюватися фейкові новини російської пропаганди. Звичайно, OMV продовжить сплачувати постачання газу з Росіє в євро", – написав він.

Нехаммер підкреслив, що Австрія дотримується погоджених Євросоюзом санкцій.

Про згоду сплачувати за газ Росії в рублях, як того вимагає Путін, повідомляли деякі ЗМІ.

Зазначалося, що рішення нібито було ухвалено за погодженням із австрійською компанією OMV, яка задіяна в будівництві "Північного потоку-2".

Австрія раніше заявила, що не буде підтримувати газове ембарго проти Росії, а також виступила проти приєднання України до Євросоюзу.

Нехаммер був в Україні 9 квітня. Він зустрічався з президентом України Володимиром Зеленським та їздив у Бучу, де російські військові катували, гвалтували та вбивали мирне населення. Після цього Нехаммер перебував із візитом у президента РФ, де, як він сказав, провів "дуже прямі, жорсткі та відкриті перемовини".

Нещодавно РФ заявила, що братиме оплату за газ винятково в рублях.

Після цього ультиматуму прем’єр-міністр Словенії Янез Янша перед самітом ЄС у Брюсселі заявив, що жодна європейська країна не платитиме Росії за поставлений газ у рублях.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц також відкинув вимогу Росії платити за російський газ у рублях. Крім того, міністри економіки країн G7 домовились не виконувати цю вимогу. Міністр економіки ФРН заявив, що ультиматум про рублі є одностороннім та явним порушенням існуючих контрактів.

Платити в рублях за газ категорично відмовилися Польща і Болгарія. Сьогодні "Газпром" оголосив, що через це припиняє їм постачання газу.

Згодна на сплату рублями Угорщина.