Курц: "Північний потік-2" - "дуже позитивний проект"

Все про економіку та фінанси

Австрійський канцлер Себастіан Курц (Sebastian Kurz) підтримує уряд Німеччини в суперечці щодо спорудження газопроводу "Північний потік-2" попри можливі санкції проти Росії у зв`язку з ув`язненням російського опозиціонера Олексія Навального. Про це Курц розповів в інтерв`ю газеті Welt am Sonntag, констатує DW.

"Я вітаю той факт, що німецький уряд зберігає прихильність "Північному потоку-2", - зазначив Курц.

За словами австрійського канцлера, "Північний потік-2" - це "європейський проєкт", що відповідає інтересам багатьох країн Європейського Союзу. "Будь-хто, хто вважає, що новий газопровід слугував би лише інтересам Росії, помиляється", - пояснив Курц.

Німеччина, Австрія, а також деякі інші європейські країни так само будуть у виграші від цього проєкту, додав він. Крім того, Курц вказав, що запланований газопровід загалом є "дуже позитивним проєктом", а також застеріг, що ЄС своїми можливими діями проти цього проєкту може "сам себе ослабити".

Водночас Курц наголосив на важливості захисту інтересів України як країни-транзитера російського газу в Європу. Як відомо, Київ разом з кількома іншими східноєвропейськими країнами належить до критиків газопроводу "Північний потік-2".

Говорячи про російського опозиціонера Олексія Навального, австрійський канцлер закликав владу РФ негайно звільнити його. Водночас Курц наголосив, що не визнає за краще "пов`язувати необхідну реакцію на поводження з опозиціонером Навальним зі спорудженням газопроводу". Сам вирок проти Навального Курц охарактеризував як "неприйнятний".