Кабмін зобов`язав "Нафтогаз" постачати газ виробникам тепла і гарячої води за пільговою ціною

Все про економіку та фінанси

Кабінет міністрів зобов’язав ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України", що входить до групи "Нафтогазу", постачати газ виробникам тепла за фіксованою пільговою ціною. Про це прем`єр-міністр Денис Шмигаль повідомив на своїй сторінці у Telegram, констатує "БізнесЦензор".

"Прийняли рішення, згідно з яким "Нафтогаз" продовжить постачати газ виробникам тепла по 7,40 грн за кубометр. Тобто ціна залишається незмінною для всіх теплокомуненерго, і це дозволяє місцевій владі не підвищувати тарифи ні на тепло, ні на гарячу воду", – написав Шмигаль.

Прем’єр додав, що ця фіксована ціна на газ діятиме до 31 травня 2023 року.

Як повідомлялося, з 1 червня ГПК "Нафтогаз Трейдинг" підвищила ціни на природний газ для підприємств теплокомуненерго (ТКЕ) з 7,42 грн за кубометр (з ПДВ, без урахування тарифу оператора газотранспортної системи) до 16,55-29,49 грн за кубометр (з ПДВ та вартістю транспортування).

Водночас в "Нафтогазі" запевняли, що підвищення цін на газ для підприємств ТКЕ не позначиться на тарифах на опалення та гаряче водопостачання для населення, оскільки їх зростання планується стримувати за рахунок міжнародної фінансової допомоги на суму понад 180 млрд грн. Однак наразі Верховна Рада направила відповідний законопроєкт на повторне друге читання.

Нагадаємо, "Нафтогаз" з початку минулого опалювального сезону постачав підприємствам ТКЕ газ для потреб населення за фіксованою ціною 7 420 грн за тис. кубометрів та бюджетних установ – за 16 390 грн за тис. кубометрів.