Кабмін змусить НБУ переплатити в держбюджет 27,4 млрд грн.

Все про економіку та фінанси

Згідно з супровідними матеріалами до проекту держбюджету-2015, за даними НБУ, прогнозована частина його прибутку до розподілу за 2014 рік для її перерахування до держказни має скласти біля 38 млрд. грн. Водночас у проекті держбюджету передбачається, що відповідна сума складе 65,4 млрд грн.

Забезпечити відповідні відрахування центробанку в держказну в уряді хочуть за рахунок внесення змін до закону «Про Національний банк України».

Зауважимо, що відповідно до нині чинної статті 51 цього закону, 50% прибутку до розподілу НБУ перераховується до держбюджету наступного за звітним року.

Після формування Національним банком України загальних резервів у розмірі 10% обсягу його грошово-кредитних зобов`язань прибуток до розподілу Національного банку України підлягає перерахуванню до Державного бюджету України у повному обсязі.

При цьому в Кабміні пропонують на законодавчому рівні зменшити норму формування загальних резервів Національного банку у розмірі 3% обсягу грошово-кредитних зобов’язань Національного банку у 2014 році, 5% - у 2015 році, 7% - у 2016 році.

Водночас слід зазначити, що Національний банк здійснює розподіл прибутку до розподілу після підтвердження зовнішнім аудитом та затвердження Радою Національного банку річного фінансового звіту. Рада НБУ розглядає аудиторський висновок та затверджує до 30 квітня наступного за звітним року річну фінансову звітність Національного банку та розподіл прибутку до розподілу за звітний рік.