Кабмін змінив плани - до кінця року витратить усі $2,7 млрд, отримані від МВФ

Все про економіку та фінанси

Україна витратила $2,45 млрд з отриманих $2,7 млрд від Міжнародного валютного фонду в рамках розподілу спеціальних прав запозичення (СПЗ, SDR) і до кінця року витратить решту суми, повідомила агентству "Інтерфакс-Україна" прес-служба Міністерства фінансів.

"Невикористаний залишок становить 178 219 820 СПЗ. Наступного тижня вони надійдуть до Державної казначейської служби і будуть витрачені. Це близько $250 млн", – повідомили в прес-службі агентству.

Як повідомлялося, директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва в серпні оголосила про початок розподілу SDR на $650 млрд, у рамках якого Україна пропорційно до своєї квоти у фонді отримала понад $2,7 млрд (SDR1,9 млрд).

Потім Міністерство фінансів конвертувало в долари та євро близько SDR1 млрд для здійснення 29 вересня погашення випущених п`ять років тому під гарантії США євробондів на $1 млрд.

Разом з тим, в оприлюдненому в листопаді Меморандумі про співпрацю з МВФ влада Україна зазначала, що має намір зберегти половину з $2,7 млрд, одержаних у рамках розподілу СПЗ, як буфер проти майбутніх ризиків.