Кабмін затвердив канадського дипломата новим бізнес-омбудсменом в Україні

Все про економіку та фінанси

Кабмін затвердив канадського дипломата Романа Ващука новим бізнес-омбудсменом в Україні, йдеться в прес-релізі Ради бізнес-омбудсмена (РБО), пише Liga.net.

Кандидатуру Ващука попередньо схвалила наглядова рада РБО, йдеться у повідомленні.

Роман Ващук – посол Канади в Україні з 2014 до 2019 року. До цього, у 2011-2014 роках був послом у Сербії, Республіці Північна Македонія та Чорногорії, де сприяв створенню там нової бізнес-асоціації. З 1994 до 1998 рік – радник Посольства Канади у Києві. Він також працював у Берліні та штаб-квартирі Міністерства закордонних справ у Оттаві.

Ващук розпочне свої обов`язки бізнес-омбудсмена з 1 січня 2022 року.

Він замінить на цій посаді Марчіна Свенчицького, який став бізнес-омбудсменом у жовтні 2019 року.

Під керівництвом Свенчицького РБО розглянула понад 4000 бізнес-скарг. За час його роботи підписано три нові меморандуми про співпрацю з державними органами та засновано ефективний інструмент популяризації РБО серед бізнес-спільноти з фокусом на практичні інструменти взаємодії з державними органами та захист законних прав бізнесу, наголошують у Раді.

Загалом, з травня 2015 року РБО розглянула 10 300 скарг підприємств на неправомірні дії державних органів та допомогла бізнесу повернути понад 20 млрд грн.

Рада бізнес-омбудсмена – це незалежний постійний чинний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів, заснований з метою створення прозорих умов роботи державних та місцевих органів влади, державних або підконтрольних державі компаній, а також запобігання корупції. РБО фінансується з Мультидонорського рахунку стабілізації та сталого розвитку України (МДР), розпорядником якого є ЄБРР. Країнами-донорами МДР є Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Швеція, Швейцарія, Великобританія, США та Європейський Союз.

За 2020 рік Рада бізнес-омбудсмена отримала 1737 скарг та завершила розслідування 1159 справ, що відповідно на 9% та 2% більше у порівнянні з 2019 роком. За другий квартал 2021 року РБО отримала рекордну кількість скарг бізнесу на держоргани.