Кабмін затвердив фінплани чотирьох державних обленерго

Все про економіку та фінанси

Кабмін затвердив фінансові плани чотирьох обленерго, контрольний пакет акцій яких належить державі, на 2021 рік, пише "БізнесЦензор" з посиланням на інформацію нардепа Олексія Гончаренка.

Згідно з супровідними документами до проектів ухвалених урядом розпоряджень, фінплан АТ "Хмельницькобленерго" передбачає отримання чистого прибутку за підсумками діяльності у 2021 році у розмірі 172,78 млн грн, АТ "Тернопільобленерго" – прибуток у розмірі 253,59 млн грн, АТ "Миколаївобленерго" — 244,76 млн грн, ПАТ "Запоріжжяобленерго" — чистий прибуток 516,86 млн грн.

Як повідомлялося, у вересні Кабмін виключив із переліку об`єктів великої приватизації п`ять обленерго: "Тернопільобленерго", "Запоріжжяобленерго", "Харківобленерго", "Миколаївобленерго" та "Хмельницькобленерго".

Це було зроблено на виконання рішення РНБО від 30 липня "Про заходи щодо нейтралізації загроз в енергетичній сфері", введеного у дію указом президента Володимира Зеленського.

Документ містить низку доручень Кабміну, АМКУ, Фонду держмайна та НКРЕКП. Серед іншого вирішено скасувати приватизацію держпакетів акцій обленерго. Так, згідно з рішенням РНБО, обленерго з держчастістю мають бути виключені з переліків приватизації та передані до управління Міненерго від Фонду держмайна. Нараді міністерству вже передане "Харківобленерго".

Нагадаємо, кілька років до приватизації готувалися пакети акцій по 70% "Хмельницьк-" та "Миколаїв-", 65% "Харків-", 60,25% - "Запоріжжя-" та 50,99% "Тернопільобленерго".