Кабмін затвердив фінплан "Енергоринку" на 2022 рік зі збитком 472,6 млн грн

Все про економіку та фінанси

Кабмін на засіданні 29 грудня затвердив фінплан держпідприємства "Енергоринок" на 2022 рік, який передбачає 472,6 млн грн чистого збитку, пише "Енергореформа".

Як повідомляється в пояснювальній записці до проекту відповідного розпорядження уряду, чисті збитки "Енергоринку" стануть результатом запланованого нарахування резерву сумнівних боргів.

Відповідно до закону "Про ринок електричної енергії", ДП здійснює свою діяльність до повного погашення своєї кредиторської та дебіторської заборгованості за електроенергію.

17 червня 2020 року Верховна Рада ухвалила закон "Про заходи, націлені на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії", що передбачає реалізацію комплексу заходів, націлених на врегулювання кредиторської та дебіторської заборгованості на оптовому ринку е/е, а також припинення діяльності оптового постачальника е/е в особі "Енергоринку".

Як зазначили автори пояснювальної записки в Міністерстві економіки, для успішної реалізації згаданого закону необхідно ухвалити ще чотири законопроекти, які перебувають на розгляді у Верховній Раді. Відповідно до фінплану ДП на 2021 рік джерелом його фінансування є штрафи та пені за невиконання контрагентами умов договорів та рішень суддів, а також кошти, які надходитимуть як погашення заборгованості попередніх років.