Кабмін вирішив об`єднати "Центренерго" з держшахтами та віддати їх на приватизацію

Все про економіку та фінанси

Кабмін на своєму засіданні ухвалив рішення відмовитися від ліквідації держкомпанії "Енергетична компанія України" та передати їй держпакет акцій "Центренерго" і державні вугільні шахти, пише Liga.net.

У пояснювальній записці зазначалося, що 100% "Енергетичної компанії України" стануть об`єктом великої приватизації.

Прем`єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що об`єднання дозволить забезпечити безперебійне постачання вугілля для "Центренерго", а держшахти отримають чіткий канал збуту та нормальний рівень розрахунків.

ПАТ "Центренерго" – державна енергетична компанія, яка займається виробництвом та постачанням електроенергії. Частка компанії в загальному обсязі електроенергії, що виробляється в Україні, становить 8%. До складу компанії входять три теплових електростанції – Вуглегірська, Зміївська та Трипільська. "Центренерго" завершило 2020 рік із прибутком розміром 50 млн грн проти 2 млрд грн збитку за 2019 рік.

НАК "Енергетична компанія України" (ЕКУ) – акціонер близько 30 відкритих акціонерних товариств паливно-енергетичного комплексу, які виробляють та постачають електроенергію.

6 жовтня 2020 року Кабмін розробив план створення вертикально-інтегрованої компанії на базі "Центренерго" та кількох держшахт. Цим же документом уряд погодив повернення шахт "Добропіллявугілля" під управління держави з оренди ДТЕК Ріната Ахметова. У лютому 2021 року ДТЕК завершив процес передачі шахти та продав державі майно компанії "ДТЕК Добропіллявугілля" за 397 млн грн. За дорученням Кабміну Міненерго та ФДМУ мали представити уряду проєкт нової вертикально інтегрованої компанії до 31 березня 2021 року.

У червні 2021 року ФДМУ ухвалив наказ про приватизацію "Центренерго" у 2022 році.