Кабмін виділив 2,8 млрд грн на ІТ-стартапи та ІТ-освіту

Все про економіку та фінанси

Прем`є-міністр Денис Шмигаль повідомив, що запускає нову програму підтримки стартапів у сфері високих технологій: 

"Що ми пропонуємо? Від 750 тисяч до 3,5 млн гривень для стартапів. У нас уже успішно працює державний Український фонд стартапів, і саме він буде адмініструвати цю програму та використовувати свій досвід, аби все дійсно запрацювало. Головні критерії фінансування: створення 5 робочих місць, а також акцент на розробці нових технологій та рішень. Україна — це країна, яка має живе інноваційне середовище. Україна — це країна, де величезний потенціал для інноваційного бізнесу. Нам дуже важливо зберегти таку економічну спроможність нашої держави", - зазначив Д. Шмигаль.

Представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук уточнив, що Кабмін виділив 1 млрд грн для надання фінансової підтримки у формі грантів ІТ-стартапам за новою бюджетною програмою «Про реалізацію експериментального проекту щодо надання на конкурсних засадах фінансової підтримки стартапам в Україні, у тому числі в ІТ-сфері».

Крім того, уряд запускає програму стипендій у розмірі до 30 тисяч гривень на навчання й отримання навичок молодшого розробника, дата-аналітика чи графічного дизайнера, повідомив прем`єр-міністр.

"Кошти можна буде витратити лише на оплату школи чи курсів, які визначить Міністерство цифрової трансформації. Загалом держава надасть можливість розпочати кар’єру в ІТ для 60 тисяч українців. Загальний бюджет програми складає 1,8 млрд грн. Ця програма не для студентів, і не для ІТ-фахівців. Ця програма для людей, які мають попередній досвід роботи, але зараз, наприклад, цю роботу втратили чи перебувають у простої і хочуть опанувати нові навички для нової кар’єри. Держава надає таку можливість. ІТ-вці за останні роки стали справжнім середнім класом в Україні, тож ми зацікавлені в тому, аби їх кількість лише збільшувалася", - зауважив Денис Шмигаль.