Кабмін ухвалив рішення, щоб бюджетні установи отримали газ за пільговою ціною

Все про економіку та фінанси

Кабмін затвердив примірний договір для початку поставок природного газу бюджетним установам і релігійним організаціям за пільговими цінами дочірньою компанією "Нафтогазу", пише "БізнесЦензор" з посиланням на розпорядження уряду №1234-р від 11 жовтня.

Документом узгоджені рішення правління "Нафтогазу" про затвердження умов додаткової угоди до примірного договору ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдінгˮ на поставку природного газу для виробництва теплової енергії на 2021-2024 роках і про вчинення товариством угод.

Крім того, Кабмін надав згоду на вчинення НАК "Нафтогаз України" з АТ "Укртрансгаз" угоди на суму понад 3 млрд грн і укладення договору про надання безпроцентної поворотної фінансової позики.

Як повідомлялося, напередодні в ряді регіонів і населених пунктів України було оголошено "газову" надзвичайну ситуацію.

P.S.

Коментар "Нафтогазу": 

"Ми пропонуємо бюджетним та релігійним організаціям, а також установам, що фінансуються з державного або місцевих бюджетів, купити газ для виробництва тепла за ціною 13,7 за кубометр (із транспортуванням та ПДВ – 16,8 грн). Ця ціна більш ніж вдвічі нижча за поточну місячну спотову ціну газу.

Контракт укладається на термін 15 місяців (до кінця 2022 року) і має багато переваг: фіксована ціна, відсутність вимоги банківської гарантії, відтермінування платежу.

Компанія не розраховує на отримання прибутку в межах цієї пропозиції".