Уряд: у світі - енергокриза, Україна готується до проблем

Все про економіку та фінанси

Міністр енергетики Герман Галущенко під час виступу в парламенті заявив, що в світі - енергокриза і Україна до цього готується, пише zn.ua.

 

«В Азії сьогодні спостерігається енергетична криза. В Європі високі ціни на газ. Ми бачимо, що в багатьох країнах енергоємні підприємства зупиняються. Ситуація сьогодні складна. І Україна готується до можливих проблем... Вжито всіх необхідних заходів для проходження опалювального сезону та захисту населення. Процес на постійному контролі. Цей опалювальний сезон ми пройдемо спокійно», - заявив він.

За словами глави Міненерго, через різке зростання цін на газ у Європі українські виробники значно зменшили виробництво електроенергії з газу. Ці потужності планується замістити атомною енергією, пише "РБК-Україна".

Галущенко нагадав, що ціна енергетичне вугілля вперше в історії досягла 300 доларів за тону, а ціни на газ зросли до 2000 доларів за тисячу кубометрів, ціна на електроенергію в сусідніх країнах зросла в чотири рази до 10-12 гривень за кВт-год в еквіваленті.

"Це питання і політичного тиску, це питання і "Північного потоку-2", це питання "Турецького потоку", всього того, що відбувається, коли газ використовується не як товар, а як зброя", - сказав він.

За його словами, через зростання цін на газ "ми втратили виробників електроенергії з газу". "Це втрата 3000 мВт встановленої потужності", - зауважив Галущенко.

Міністр повідомив, дефіцит "покриватиметься перш за все за рахунок атомних станцій".