Кабмін суттєво розширив повноваження першого віце-прем`єра Любченка

Все про економіку та фінанси

Кабмін відніс до компетенції першого віце-прем`єра - міністра економіки Олексія Любченка питання аграрної, боргової, митної, податкової політики, а також паливно-енергетичного комплексу тощо. Відповідну постанову уряд прийняв з техніко-юридичними правками на засіданні в середу без обговорення, пише "Інтерфакс-Україна".

Таким чином, віце-прем`єр - міністр цифровий трансформації Михайло Федоров втратив компетенції в питаннях розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою, а також благоустрою населених пунктів, будівництва та архітектури.

Віце-прем`єр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков втратив сфери зайнятості та соціального діалогу, а до компетенції віце-прем`єр - міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Уруського більш не належать питання енергетики, свідчить проект постанови з порядку денного уряду.

У той же час перший віце-прем`єр буде володіти компетенціями в таких секторах, як координація державних органів з питань захисту прав інвесторів, розвиток місцевого самоврядування, питання будівництва та архітектури, житлового господарства, безпеки використання ядерної енергії.

Уряд також визначив за Любченком питання державної політики в сфері сільського господарства і меліорації земель, тваринництва, лісового господарства ряд інших питань.

Крім цього, Кабмін заснував новий урядовий комітет з питань економічної, фінансової політики, паливно-енергетичного комплексу, розвитку громад та територій і захисту навколишнього середовища під керівництвом першого віце-прем`єра.