Уряд схвалив стратегію розвитку Ощадбанку

Все про економіку та фінанси

Кабінет Міністрів схвалив cтратегію розвитку Ощадбанку на 2021-2024 роки. Проект документ розроблено правлінням та затверджено наглядовою радою банку, інформує Міністерство фінансів

Стратегією розвитку Ощадбанку на 2021 – 2024 роки передбачено продовження його функціонування як універсального банку України, насамперед, окреслено такі основні складові:

- бізнес-модель: універсальний банк, що зміцнює свої позиції у роздрібному кредитуванні та комісійних продуктах, зберігає провідні позиції в сегментах корпоративного бізнесу та мікро, малому та середньому бізнесі, зі зменшенням частки державних підприємств;

- операційна модель: розвинута лінійка цифрових продуктів, включаючи галузеві продукти, що будуть надаватись через цифрові канали та автоматизовані процеси;

- фінансова стійкість: операційна ефективність та сталий рівень прибутковості Ощадбанку.

У схваленій Стратегії зазначено, що Ощадбанк буде прагнути досягти прогнозного чистого прибутку – близько 4,2 млрд грн, доходності на капітал – близько 15% та співвідношення витрат до доходів – менше 65%.

Передбачається, що завдяки управлінню непрацюючими активами Ощадбанк урегулює рівень непрацюючих активів та послідовно скоротить їх частку до 10%.

Також Стратегією визначено зменшення Ощадбанком рівня операційних витрат та перегляд капітальних витрат шляхом оптимізації мережі та централізації операцій.

Діджиталізація Ощадбанку до 2024 року включає в себе завершення процесу цифровізації послуг для клієнтів і внутрішніх процесів, а також забезпечення конкурентної швидкості запуску нових продуктів.

Окрім того, передбачається приєднання Ощадбанку до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що у подальшому забезпечить входження міжнародних фінансових організацій до капіталу Ощадбанку.

Рішення Уряду прийнято відповідно до Закону України «Про банки і банківську діяльність», резюмує Мінфін.