Кабмін схвалив основні напрямки діяльності Нафтогазу на 2021 рік

Все про економіку та фінанси

Кабінет Міністрів схвалив основні напрямки діяльності НАК «Нафтогаз України» на 2021 рік додатково до раніше затверджених на довгострокову перспективу. Відповідна постанова №1011 від 27 вересня оприлюднена на Урядовому порталі, пише "Укрінформ".

Зокрема, новим напрямком роботи Нафтогазу стало створення балансуючих груп для постачальників природного газу побутовим споживачам, учасники яких можуть придбавати газ у НАКу в обсягах, достатніх для покриття потреб населення, на недискримінаційних (рівних) умовах та за фіксованою ціною на період до 1 травня 2022 року.

Нафтогаз також постачатиме газ операторам газорозподільних мереж (обл- та міськгази) для покриття виробничо-технологічних втрат природного газу відповідно до умов встановлення тарифів на розподіл газу. Компанія має сприяти переходу на нову модель розрахунків побутових споживачів за природний газ, коли кожного місяця сплачується 1/12 від очікуваної річної вартості спожитого газу, розрахованої відповідно до профілю споживання.

Крім того, Нафтогаз має привести умови розрахунків у договорах на постачання газу теплогенеруючим підприємствам, операторам газорозподільних мереж у відповідність з умовами розрахунків побутових споживачів. Компанія також зможе укладати енергосервісні договори.