Кабмін схвалив концепцію трансформації вугільних регіонів до 2030 року на 15,7 млрд грн

Все про економіку та фінанси

22 вересня Кабінет Міністрів на своєму схвалив концепцію державної цільової програми справедливої трансформації вугільних регіонів України на період до 2030 року, пише "Укрінформ".

Згідно з проєктом концепції, вугільні регіони визначаються як регіони, на території яких розташовані вугледобувні та вуглепереробні підприємства (включаючи об`єкти на стадії консервації, переорієнтації та ліквідації), а також підприємства вугільної теплової генерації. Загалом це близько 20 територіальних громад у Волинській, Дніпропетровській, Луганській, Донецькій та Львівській областях.

Трансформація базуватиметься на принципах поступовості та поетапності. У "вугільних" громадах планується оновлення об`єктів інфраструктури, створення 3-ох центрів креативної економіки. Громади стимулюватимуть переходити на альтернативні джерела енергії, їм надаватиметься підтримка для реалізації інвестиційних проєктів.

Прогнозована щорічна потреба у фінансуванні програми з держбюджету оцінюється у 400 млн грн. Відповідно, орієнтовний обсяг фінансування трансформації вугільних регіонів до 2030 року становить 15,7 млрд грн, з яких 3,6 млрд грн – кошти держбюджету.

14 липня прем`єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в Україні офіційно стартує програма зі справедливої трансформації вугільних регіонів: пілотні проєкти буде здійснено за підтримки міжнародних партнерів у Червонограді та Мирнограді.