Кабмін скасував перелік товарів критичного імпорту

Все про економіку та фінанси

Кабмін скасував перелік товарів критичного імпорту, який обмежував придбання валюти імпортерами. Про це повідомив перший заступник глави фінкомітету ВР Ярослав Железняк повідомив у своєму каналі в Telegram, пише "БізнесЦензор".

Водночас, за словами нардепа, обмеження на імпорт послуг частково збережено.

Згодом представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук підтвердив, що Кабмін ухвалив відповідне рішення на закритому засіданні у четвер, 7 липня.

"Визнано такими, що втратили чинність критерії визначення товарів критичного імпорту в умовах воєнного стану", – написав Мельничук у Telegram.

Він уточнив, що обмеження на імпорт послуг частково зберігаються, проте уряд затвердив перелік послуг, робіт, прав інтелектуальної власності, інших немайнових прав, за операціями з імпорту яких Національному банку рекомендовано дозволити здійснення переказів.

Кабмін також змінив назву відповідної постанови №153 від 24 лютого "Про перелік товарів критичного імпорту" на "Про окремі питання щодо забезпечення здійснення імпорту".

Повідомлення Юлії Свириденко, першого віце-прем`єра - міністра економіки: 

"Скасували всі обмеження на імпорт товарів в Україну.

Уряд послідовно виконує домовленості з бізнесом щодо лібералізації валютних обмежень, що вимушено були введені з початку війни.

Щойно на засіданні уряду ми проголосували за скасування всіх обмежень щодо імпорту товарів. Це рішення набере чинності з 9 липня.

Українська економіка є відкритою, тому проміжний імпорт важливий для внутрішніх виробництв, в тому числі й тих, що орієнтовані на експорт.

Максимальний розвиток підприємництва – ключ до економічного відновлення та зростання".

Раніше в Мінекономіки обіцяли, що набуття чинності законопроєктом №7418, який скасовує пільги з оподаткування імпорту товарів з 1 липня, створить підстави для скасування переліку товарів критичного імпорту, який діє з початку російського вторгнення. Як уточнювалося, разом з тим, як Кабмін скасує перелік критичного імпорту, Нацбанк скасує відповідні обмеження на купівлю та переказ іноземної валюти за кордон.

Нагадаємо, після початку повномасштабної війни рф проти України НБУ обмежив валютні платежів за кордон та дозволив оплату лише за переліком критичного імпорту, який затвердив Кабмін.

Однак з того часу список товарів критичного імпорту переглядався в бік збільшення 18 разів і сьогодні він містить близько 90% від усіх товарних категорій.