Кабмін шукає юристів для судового спору з російською “Татнафта” на 2,4 млрд дол

Все про економіку та фінанси

Кабмін шукає юристів для судового спору з російською “Татнафта” щодо Кременчуцький НПЗ на 2,4 млрд дол.

Кабмін доручив міжвідомчим робочим групам опрацювати в двотижневий строк питання щодо доцільності застосування переговорної процедури закупівлі юридичних послуг, пов’язаних із захистом прав та інтересів України у закордонних юрисдикційних органах. Це доручення дано, зокрема, в контексту позов ВАТ “Татнафта” до держави Україна. Про це йдеться в розпорядженні уряду від 25 червня 2014 р. № 595-р.

Серед інших справ, яких воно стосується, - позов компаній “Torno Global Contracting S.P.A.” та “Beta Funding S.R.L.” проти Мінтрансзв’язку та “Укравтодору”; компаній “Universal Trading & Investment Co., Inc.” та “Foundation Honesty International, Inc.” до ГПУ, Мін’юсту та держави Україна; люксембурзької компанії “Sinequanon Invest” до держави Україна; компанії “Korlea Invest, a.s.” та “Ukrenergy Trade ZRT” до “Укрінтеренерго”, “Укренерго” та Міненерговуглепрому тощо.

Нагадаємо, в 2007 році після низки судових рішень 26% акцій “Укртатнафти” (Кременчуцький НПЗ) перейшли від російської “Татнафта”до структур групи “Привату”. “Татнафта” звернулася до Міжнародного арбітражного трибуналу (Париж) з позовом до України та вимогою виплатити компенсацію у розмірі не менше 2,4 млрд дол.