Кабмін розраховує отримати додатково 9 млрд грн. «надрових» доходів

Все про економіку та фінанси

Внесення змін до податкового законодавства щодо збільшення ставки плати за користування надрами для видобутку нафти, газового конденсату та природного газу має в 2014 р. забезпечити держказні додатковий ресурс 9,0 млрд. грн. Про це йдеться в пояснювальній записці до законопроекту №4308а про внесення змін до держбюджету-2014 (автор - Кабмін).

У документі також зазначається, що продовження до 1 січня 2015 року режиму звільнення від оподаткування ПДВ операцій з експорту зернових та технічних культур зменшить обсяги бюджетного відшкодування податку на 1,8 млрд грн.

Крім того, внесення змін до податкового та бюджетного законодавства щодо оподаткування доходів від капіталу (за ставкою 15%) та зарахування податку від оподаткування доходів, нарахованих як процент на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок, процент на вклад (депозит) члена кредитної спілки у кредитній спілці до загального фонду державного бюджету створить додатковий ресурс у розмірі 3,3 млрд. грн.

За рахунок внесення змін до податкового законодавства в частині скасування звільнення від ПДВ постачання лісоматеріалів, паливної деревини, відходів лісопереробної промисловості додатковий ресурс Кабмін розраховую отримати 0,4 млрд. грн.