Уряд продовжив до 1 серпня дію тарифу на електроенергію для населення 1,68 грн/кВт-год

Все про економіку та фінанси

Кабінет Міністрів постановою №659 від 29 червня продовжив чинний механізм спеціальних обов`язків (ПСО) щодо забезпечення електроенергією населення та зберіг чинну ціну для побутових споживачів у розмірі 1,68 грн/кВт-год до 1 серпня 2021 року, пише "Інтерфакс-Україна".

Документом, зокрема, внесено відповідні зміни до постанови Кабміну №483 від 5 червня 2019 "Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії".

Як повідомлялося, Міністерство енергетики ініціювало продовження спеціальних обов`язків щодо забезпечення електроенергією населення до 1 серпня, посилаючись на потребу в додатковому часі для належного розрахунку моделі фінансової стабільності учасників ПСО для забезпечення тривалого стійкого ефекту.

Згідно з повідомленням Міненерго, для реалізації завдань нового ПСО, які полягають у захисті соціально вразливих споживачів і забезпеченні можливостей генерації для стабільної роботи та модернізації, необхідно визначити точну суму коштів, яку потребує ринок.

Для цього Міненерго пропонує, зокрема, керуватися очікуваними у першій половині липня результатами заходів щодо стабілізації ринку, вже вжитих енергорегулятором і планованих до ухвалення найближчим часом.

У середині червня міністр енергетики Герман Галущенко анонсував презентацію проекту нової моделі покладання спеціальних обов`язків щодо забезпечення електроенергією населення (ПСО) до кінця червня.

При цьому міністр зазначив, що для населення, яке споживає обсяг е/е до 100 кВт-год, ціна буде нижче нинішнього тарифу (1,68 грн/кВт-год), при цьому уточнивши, що 16 млн домогосподарств (або 40% побутових споживачів) споживають до 100 кВт-год.