Кабмін продовжить дію тарифу на електроенергію для населення до кінця червня, - Шмигаль

Все про економіку та фінанси

Кабмін продовжить дію фіксованої ціни на електроенергію для побутових споживачів в розмірі 1,68 грн за кВт-год до 30 червня, заявив прем`єр Денис Шмигаль під час засідання уряду, пише "БізнесЦензор".

"Сьогодні продовжимо механізм дії покладених соціальних обов`язків (ПСО, - ред.) до 30 червня. Ціна на електроенергію для населення залишається без змін - 1,68 грн за кВт-год", - сказав Шмигаль

Прем`єр додав, що при цьому будуть внесені зміни в механізм ПСО.

"Нові правила встановлюють, що державні компанії - "Енергоатом" і "Укргідроенерго" - будуть здійснювати продаж електроенергії безпосередньо постачальникам універсальних послуг за двосторонніми договорами без посередника - ДП "Гарантований покупець", - додав Д. Шмигаль.

Як повідомлялося, в кінці березня Кабмін до 1 травня 2021 року дію фіксованої ціни на електроенергію для побутових споживачів в розмірі 1,68 грн за кВт-год.

28 грудня 2020 року уряд затвердив нові тарифи на електроенергію для населення, скасувавши знижений тариф на перші 100 кВт-год в розмірі 90 копійок. Таким чином, тариф на електроенергію з 1 січня 2021 року становить 1,68 грн за кВт-годину, незалежно від обсягу споживання.

Чергове підвищення тарифів було можлива вже з 1 квітня, але Шмигаль раніше зазначав, що уряд сподівається утриматися від такого кроку, хоча він все-одно можливий в майбутньому.

Згідно з оцінками експертів Нацбанку, після цього рахунок в платіжці за електрику для кожної сім`ї зросте в середньому на 39,2%, що призведе до прискорення загальної інфляції в 2021 році на 0,39 процентного пункту.